Harmillista ettei ole seurattu aikaa. Torin vinoparkkiin olisi kannattanut tehdä ainakin yksi ellei kahta sähköautojen latauspaikkaa. Paikka olisi ollut mitä mainioin sijaintinsa puolesta koska ihan keskellä kylää. Kaikki sopivan kävelymatkan päässä niin kirjasto, pankit kuin kaupatkin. Toistaiseksi sähköautojen latauspaikkoja on tulossa ainoastaan seurakuntatalon parkkiin mutta se on vähän kaukana.
Uusi tori on kaunis mutta
6
63
Vastaukset
- Anonyymi
Voi jumaliste!
Vai oikein latauspaikka.
Ei järjen hiventäkään.
Jos on varaa ostaa sähköauto, on kaiketi varaa ladata kotona.
Vaatimuksia esittävälle säjhköauton omistajalle on latauspaikka Oulussa.
Sinne pääsee Kela-taksilla, jos on oikein huonona.- Anonyymi
se on ostanut velalla ja huomannut ettei pysty maksaa sähköllaskua kun on sähkö syöppö .kun pitää lyhentää sitä velkaa ja 10 vuoden päästä kun on saanut maksettua saa viedä paaliiin
- Anonyymi
Tyypillinen nivalalainen asenne ollaan niin kateellisia kaikille! Jos minulla ei ole varaa sähköautoon niin perhana kukaan muukaan ei saa päästä niistä hyötymään. Kaikilla täytyy mennä vähintään yhtä huonosti kuin tsellä mutta mielellään vielä huonommin ja plää plää plää... Mitään uudistuksia ei saisi tulla vauhkona kuin koirat huudettiin silloinkin kun nivalaan oli lidl tulossa ettei missään tapauksessa saa tulla tänne. Tuolla asenteella nivala varmaan aikoinaan kusi tsäänssinsä saada kärkkäinenkin nivalaan uppiniskaisten kadehtijoiden takia.
- Anonyymi
JOO, montako sähköautoa on , v. 2018 oli 1kpl, ne vähät mitä on, voi panna kotona lataukseen
- Anonyymi
No joo nyt mutta kannattaisiko katsoa nenänpäätä pidemmälle mikä tilanne on vaikka 5:n vuoden päästä? Verotuksella jos vielä ohjataan niin muutosta saattaa tulla toki kukaanhan ei toivo että polttoaineitten hinnat nousee varsinkaan täällä missä auto on välttämätön ja etäisyydet pitkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No joo nyt mutta kannattaisiko katsoa nenänpäätä pidemmälle mikä tilanne on vaikka 5:n vuoden päästä? Verotuksella jos vielä ohjataan niin muutosta saattaa tulla toki kukaanhan ei toivo että polttoaineitten hinnat nousee varsinkaan täällä missä auto on välttämätön ja etäisyydet pitkiä.
Millainen latauslaite siihen pitäisi laittaa? Tämänpäivän laturi voi olla viiden vuoden päästä jo vanhaa tekniikkaa, joka pitää uusia mahdollisimman pian. Eikö olisi järkevää odottaa että tulee ensin kysyntää ja sitten rakentaa sitä mitä rarvitaan. Ei se latauslaitteen tökkääminen parkkiruudun päähän nyt niin kauaa vie, että sen pitäisi jo nyt olla valmis. Toki voi tehdä valmista ja odottaa jos sitä vaikka joskus tarvitaan. Valmistahan sitä jo tuolla pellolla olisikin, tavaratalo vain puuttuuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1421840
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir279970- 35838
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.78787Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31729Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta10692Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44671Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse48656- 43630
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos55616