Aina kun näen tiellä sammakon, minun pitää kantaa se pitkälle metsään turvaan. Muut ihmiset taas eivät edes huomaa koko sammakkoja.
Olen miettinyt olenko vain yliempaattinen, vain onko tämä OCD-häiriö, josta löytyy paljon tietoa internetistä. Sama häiriö vaikuttaa myös olevan etsivä Adrian Monkilla, joka tietenkin on vain fiktiivinen hahmo.
Psykiatri tarjosi avuksi Nembutal nimistä lääkettä tunne-elämän "tasaamiseksi" ja tarjoutui kirjoittamaan lausunnon eläkkeen saamiseksi. Katsoin kuitenkin internetistä että Marilyn Monroe teki itsemurhan samalla lääkkeellä eli vaikuttaa vähän liian tuhdilta tähän tilanteeseen, eikä eläkkeelle menokaan ole vaihtoehto koska ostin juuri asunnon ja laina pitää maksaa.
Onko muilla ollut samanlaisia, ilmeisesti siis yli-empaattisia oireita, ja miten olette selvinneet asiasta.
Sammakoitten pelastaminen
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Itse pelastan kyllä sammakot, kastemadot kaikenlaiset ötökät maantieltä.
Olen erittäin eläin- ja luontorakas, ihmisitä en välitä.
En osaa pitää tätä minään "sairautena" johon tarvitsisin lääkkeitä! Tuntuu todelta hullulta jo ajatuskin. Mutta sinulla on ilmeisesti muitakin oireita koska psykologilla käyt?.
Empaattisuus on nykymaailmassa puutetavaraa. Ihmiset ovat kylmiä ja omaa etua tavoittelevia. Herkempi ihminen tuomitaan "hulluksi". Itse en aio yrittääkään muuttua. Saan rauhaa ja tasapinoa ja hyvää oloa luonnon läheisyydestä. Kai joku soittaa nyt piipaa-auton?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1076788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3826428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei623223Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521172728Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082360- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341535Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247