Keskustapuolueen uusi johto

Anonyymi

Miksi Perholaisten ja Antti Hietaniemen suosikki Juha Sipilä on menettänyt valtansa Keskustapuolueessa?

10

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perholaiseen tapaan oiekat vastaukset eivät kelpaa, vaan viestit poistetaan!!!!

    • Anonyymi

      Yrittääkö palsta salata tämän salaisuudennperholaisilta?

    • Anonyymi

      Ei Sipilän valta ole mihinkään mennyt. Nyt hän oli puoluekokouksessa käymässä kauppaa Saarikon kannattajien kanssa lestadiolaisten äänistä. Tällä sopimuksella saatiin lestadiolainen Markus Lohi varapuheenjohtajaksi.
      Nämä kepun lestadiolaiset ovat valmiina myymään mitä vain jos siitä on heille ja heidän ryhmittymälle etua.
      Tässä oli sama näytelmä kun Sipilä nostettiin puheenjohtajaksi vaikka omasta piiristä oli Puumala vahvimpana ehdokkaana. Nyt Lapin lestadiolaiset pudottivat Kulmunin, jotta saatiin oma mies puheenjohtajistoon. Taas omat "koirat" purivat.

    • Anonyymi

      Kuka se Perhon Keskustalaisten "johto" nyt on?

      • Anonyymi

        No, se on tietysti Perhon Lysenko!


    • Anonyymi

      Kun ulkopuolisena katselen Perhon keskustelu palstoja en voi kuin todeta, että kyllä teillä on matala älyllinen ja koulutustaso.

    • Anonyymi

      Syy oli: Romahdus suositusta pääminsteripuolueesta lilliputtisarjaan, sinä aikana kun Sipilä veti puoluetta. Tavallista pienituloista kansaa siirtyi persuihin ja osa parempiosaisista kokoomukseen, kun se oli aidosti Sipilän edustaman aatemaailman puolue. Demarit, Kokoomus ja Persut vetävät selkeästi omaa linjaa. Keskusta yrittää poikkoilla jossain välissä. Perinteisiä äänestäjiä maanviljelijöistä ja muista maaseudun ihmistä on lukumääräisesti niin vähän, että äänet ei enään tahdo riittää. Nyt kositaan yrittäjiä, mutta kun kokoomus johtaa sitä roolia ja heitäkään ei lukumääräisesti ole kovin paljon. Katsokaapa vain, niin 10% - 13%:n suosiossa rämmitään ja pitkään. Kunpa olisin väärässä ja tavallinen kansa löytäisi puolueen.

      • Anonyymi

        Kyllä sinä viisaita puhut, mutta Perholaisille turhaan. Ei niiden matala älykkyys riitä ymmärtämiseen .He ovat fanaatikkoja, ja totuus heille on oma tunne. Kullakin erilainen!!!!


      • Anonyymi

        Väärin! Keskustan täytyy löytää tavallinen, pienituloinenkin kansa.


    • Anonyymi

      Demarit hykertelevät onnesta kun Kulmuni vaati Antti Rinteen tilalle jonkun toisen ja tulikin Sanna Marin. Seuraukset tiedättekin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      457
      8202
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5667
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4691
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      208
      4558
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      34
      4500
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3992
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3880
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      78
      3765
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3700
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3518
    Aihe