LH jatkaa ryöstölinjaa

Anonyymi

3

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä helvetin vaaraa on pienen kaasupullon puhkaisussa, jos sen tekee ulkona.

      Minulla on ehkä pienempi malli, 190 grammaa, ja se asenetaan valaisimeen kertämällä valaisinta, jolloin säiliöön tulee reikä ylös ja välissä on tiiviste. Reikä kuin reikä, se toinemkin säiliö vaikuttaa aika pieneltä. Eihän tuo kaasu varmaan myrkyllistä ole, mutta palovaaraako tuossa pelätään, jos saa kipinän puhkaisemalla aikaiseksi?

      Itselläni on ainakin yksi käyttämätön pienempi 190 gramman säiliö mökillä. Muistan sitä käyttäneeni Primus merkkisessä valaisimessa, jonka alle ruuvattiin tuo säiliö. Missähän valaisin nyt on, kai siinä joku sukkakin (engl. mantle) oli.

      Kaikesta nyt yritetään rahastaa. Kehittäköön LHJ jonkun yksinkertaisen tavan tyhjentää säiliö turvallisesti. Eihän se mitään ilmakehälle vaarallista freonia ole, ja noita säiliöitä ei varmaan usein tule Kiimassuolle.

    • Anonyymi

      pitää hommata sellainen poltin, että se tekee reijän siihen yläosaan, no se on kertakäyttöinen, ei voi vaihtaa toiseen polttimeen. Ja loput menee taivaantuuliin.
      Koko viimekesän kaupoista oli retkikaasut loppuneet, tilasin netistä täyttöletkuston, se sopii sivuventtiiliseen pulloon ja ei tarvii ostaa kuin noita pulloja missä on itsessään ventiili. Eipä taida Forsasta löytyä tota 450g butaanikaasua. Hinta muualla siinä 8-12e.
      Tuo 230g on aika pieni retkeilyssä.
      Mutta on se kumma kun muut jäteasemat ottavat vastaan ilma ja LHj ryöstää.

    • Anonyymi

      Ilmakiväärillä läpi tyhjästä kaasupatruunasta ja metalliroskiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      89
      7993
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      83
      7958
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      172
      6151
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      11
      5375
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5158
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      22
      4231
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3960
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      39
      3790
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3769
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      39
      3586
    Aihe