Juuan mopokollien jumala valittiin uudeksi maakuntajohtajaksi.
Ei lopu mopohäiriköt nyt pohjois-kerjälästä, kesäöiset nukkumiset on haavetta vain...
Ei lopu mopohäiriköt nyt pohjois-kerjälästä, kesäöiset nukkumiset on haavetta vain...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei se heimopäällikkö kerkii eikä jaksa yöllä rallata mopollaan kun uuvessa työmaassa on uuven opiskeluu yökausiksi.
Kokkouksii, evustusta ja juhlii on nii paljo jotta maksa on kovilla.
Asiallisen tuntuinen mies maakuntajohtajaksi, toivottavasti virka ei mene päähän, kuten yleensä pakkaa käymään.
Uskotaan niin ettei tästä maakuntajohtajasta tule harhaanjohtaja.
Besserwisser.
Heimopäällikön valinta osui naulan kantaa. Markus Hirvonen on erinomainen valinta. Sujuvasti ihmisten kanssa toimiva, leppoisa ja älykäs. Hakee ongelmiin joskus omaperäisiäkin, mutta toimivia ratkaisuja.
Mopoilusta kiukutteleva aloittaja ei ymmärrä/tiedä, että ongelmiin voi käyttää nyrkin sijasta muutakin ratkaisumallia.
Kylläpä osuikn naulankantaan,Sotki juuankunnan asiat perusteellisesti parissavuodessa.Tulihan siinnä laskua veronmaksajille 2,6 miljoonaa tosi osaava kaveri.
Linssilude on Hirvosesta tullut. Mitä hyötyä veronmaksajille?
Heittelee muka viisaita ajatuksia, hymyilee valokuvissa itseensä tyytyväisenä. Vastuu ei paina ja hyvä palkka tulee joka kuukausi kuin Manulle illallinen. Kokeneempi ja karaistuneempi vastoinkäymisiäkin kokenut kansalainen pitäisi maakuntaa johtaa, mutta kun kaveriporukassa päätettiin tyytyä kilttiin nössöön.
Oliko se hirvonen kepun vaalivankkuria vetämässä vai ei? Jäi epäselväksi. Mitä suhmurointia?
Keskusta pyysi asiaa anteeksi. Olivat laittaneet mainokseen heimopiällikön luvatta. Taitaa olla piällikön puoluetaustat historian perusteella muualla,,
Ilon Apostolista heimopiällikköön…
Maakuntaliitot liitettävä osaksi sote-alueita
No ei ole kyllä narsissihyttistäkään ikävä ollut.
Kyllä Juuassa ollaan onnellisia kun hirvonen läksi, kyllähän se tuli kalliiksi kunnalle, mutta pää asia että läksi.Takaisi tulemista ei ole.
Onneksi valittiin,mutta kerkisi sotkea juuankunnan asiat perusteellisesti sekä teki kunnalle velkaa 26 miljoonaa.Mopopoika hommasi kaverinsa jatkamaan juuankunnan johtajan virkaa Henri Tanskanen on noviisi eikä hallitse hommaa.
Ei tuosta johtajasta löydy potkua koviin paikkoihin. Oli taas joulukarjalaisessa johtajan kolumni, jota pystyi silmäilemään pari sekuntia todetakseen ettei mitään uutta näkökulmaa tai tietoa. Voi turhuuksien turhuutta.
Juttu oli kyllä liirum laarumia.
Mitähän on saanut aikaan tähän mennessä. Valtavasti turhanpäiväisiä somekirjoituksia ja julkisuuspatsastelua ainakin.
Mihin tarvitaan veronmaksajille vuodessa noin 200 000 € maksavaa virkaa, jonka tärkein tehtävä on keikaroida erilaisissa tilaisuuksissa ja tuoda itseään esille? Jokaisessa maakunnassa on vastaavat viskaalit. Liikaa maakuntiakin.
Pitäis hallituksen alkaa talkoot, joissa byrokratiaa vähennettäisiin ja näitä joutavia herroja poispotkittaisiin edes jonkinlaisiin tuottaviin töihin. Isänmaan edun nimissä tämä tietysti tehtäisiin valtion velan pienentämiseksi.