Eli millainen nainen ja miten pääsee narsistimiehen suosioon?
Miten päästä narsistin suosioon?
9
126
Vastaukset
- Anonyymi
Hyödynnettävä tai kiusattava ja tuhottava.
- Anonyymi
Millainen mies ja miten pääsee narsistinaisen suosioon?
- Anonyymi
Hyödynnettävä JA kiusattava.
Narsistin ihmissuhteet perustuvat hyötymiseen, tavalla tai toisella. Varmastikin vähän vaihtelee, millaisia asioita narsisti arvottaa milloinkin. Varakas ja näyttävä mies voi olla yhdelle tärkeä, toiselle jotakin muuta. Lisäksi auttaa kun mies on manipuloitavissa. Narsisti nainen ei kuitenkaan halua jäädä miehen varjoon eikä tietenkään halua miestä joka on niin itsenäinen, terveellä tavalla itsevarma ja rationaalinen ettei narsistin höpöjutut uppoa.
Uskoisin, että narsistin parisuhteet perustuvat paljon siihen, onnistuuko hän iskemään juuri oikeaan aikaan ja oikeaan paikkaa. Käsittääkseni moni suhde on lähtenyt siitä, että toinen on ollut vähän heikoilla ja narsisti on tullut sopivasti pönkittämään, lääkkeeksi tilanteeseen. Narsisti käyttää tilanteen hyväksi jos mies potentiaalisesti tarjoaa jotain mitä narsisti tarvitsee.
- Anonyymi
Palveleva, nöyrä, alistuva, vaatimaton, heikko itsetuntoinen
- Anonyymi
Näillä pitäisi onnistua! Narsisti itse ei yleensä osaa rakastaa muita kuin itseään. Hänen hyvinvointi perustuu vastaanottamiseen, ei antamiseen. Ongelmat alkavat heti kun positiivisten tunteiden vastaanotto loppuu. Niitä pitää olla jatkuvalla syötöllä tai hänen minä alkaa kärsiä.
- Anonyymi
En tiedä. Minusta ei narsistit ole kiinnostuneet. Olen ihastunut ja rakastunut syvästi miehiin, joilla on narsistisia piirteitä, mutta he ovat pian lähteneet pakoon. Flippaako minulla päässä sitten pahemmin kuin noilla narsistimiehillä? Yhdellekin laitoin lopulta viestin, jossa syvästi toivoin sen miehen kuolemaa, kun palasikin yhteen eksänsä kanssa.
- Anonyymi
Ja itselläni bipodiagnoosi, itse kuitenkin sitä mieltä, että kyse epävakaasta persoonallisuushäiriöstä.
- Anonyymi
Ja vielä lisäys. Minulla on kausia, jos joku loukkaa minua huonosti, niin sisältäni nousee niin syvää vihaa ja aggressiivisuutta sitä ihmistä kohtaan, että tuntuu, että pää räjähtää. Olen nuorempana ollut väkivaltainenkin. Vieläkin tulee tilanteita, että olisin valmis väkivaltaan jos minua loukataan. Esim. voisin lyödä jollain esineellä päähän tms. Onko ne narsistimiehet aistineet tuon ja lähteneet etsimään helpompaa uhria?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja vielä lisäys. Minulla on kausia, jos joku loukkaa minua huonosti, niin sisältäni nousee niin syvää vihaa ja aggressiivisuutta sitä ihmistä kohtaan, että tuntuu, että pää räjähtää. Olen nuorempana ollut väkivaltainenkin. Vieläkin tulee tilanteita, että olisin valmis väkivaltaan jos minua loukataan. Esim. voisin lyödä jollain esineellä päähän tms. Onko ne narsistimiehet aistineet tuon ja lähteneet etsimään helpompaa uhria?
Minun poikani on narsisiti.Jos hän ei saa hyötyä toisesta,hän ei ole tekemisissä.Vain jos hyötyy toisesta,silloin seura kelpaa.Ikävä todeta näin omasta lapsesta,mutta näin on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913168Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729621Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h959103Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207746Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386724Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486148Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153124En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911199Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71154YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84990