Kumpi on teistä parempi porukka ? Ja onko näin nopeasti kerinnyt tulemaan inhokkeja, ja suosikkeja? Vai odotellaanko ja katsellaan vielä vähän aikaa ? Itellä ei vielä kovin jyrkkiä mielipiteitä asukkaista. (ei pidä heti lyödä/kehua)
Mökkiasukkaat / Taloasukkaat
Anonyymi
12127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mökkiasukkaat on rennompia. Siellä O-P ja Niko suosikkejani.
Taloasukkaista Sasa osoitti sponttaania lämminsydämisyyttä, oli heti Ellan kaulassa, kun tämä alkoi itkeä.
Minna on siisti ja järjestelmällinen, tietynlainen johtajahahmo. Saattaa vielä osoittautua itsepäiseksi.
Ellasta sain aluksi pinnallisemman mielikuvan, mutta olen alkanut jo pitää hänestä. Kaunishan hän kieltämättä on, joskin hiukan "yliampuva", mutta kuitenkin hyvin huolehtinut itsestään ja ulkonäöstään.
Mikä saatananpalvoja se Arttu oikein on? T-paidassa edessä joku sarvipää ja selässä pentagrammi. "Osakkeet" laskivat heti silmissäni.
Kukkahattutäti pelästyi "hurjaa kuvaa" :o) Arttu on hyvä jätkä. Ja Sini on nro1. Huippu mimmi.
En ole kukkahattutäti, vaan monessa liemessä keitetty, minäkin. Siksi otan paholaisen kuvan ja palvonnan negatiivisen tosissani.
Etupuolella Artun paitaa ilm. itämailla ja islamissa palvottu paholaishahmo Baphomet. Hänen käsimerkkiään muslimiterot ja näiden kannattajat usein heiluttelevat, huudellessaan tätä, todellista "allahiaan".
Kuuluu vahvasti Oululaisuuteen nää paitasymbolit ja tukkamallit.
Jep, Ja ihan normi kaveri on. Perus metallimusafani. Ja esittylyssä näytti Tapio Rautavaaran levyä, Et vaikuttaa ihan symppis ok. Se ulkonäkö voi niin usein pettää. . .
Paula ja OP suosikkeja tällä hetkellä.
Onko siellä yhtään normaalia ihmistä asukkaana?
Se suntio vaikuttaa normaalilta mutta eihän sitä vielä tiedä minkälaisia kaluja sillä on pakissaan.
Ensinnäkin minusta oli huono idea jakaa porukka kahteen osaan. Isommassa porukassa tulisi enemmän säpinää ja kähinää.
Tähän asti ollut pelkkää jutustelua kaikki koosteet. En ole saanut oikein otetta mistään.
Toivottavasti löytyis oma suosikki, jota kannustaa.
Mökkiporukka huumorintajuista ja rentoa. Talon puolella päällisin puolin ihan kivaa, mutta paljon selän takana puhumista, Jos yksi ihminen lähtisi talosta, paranisi yhteishenki.
Siellä on muutamia, jotka saisivat lähteä "ihan ekana".
Pelkään että Minna laitetaan syrjään kun on niin kiltti ja vähän ujo. Aletaan puhumaan hänen selän takana..