vielä joku päivä ystävät tule. Näin minä tänään ajattelen. Hyvää yötä.
Eiköhän meistä
Anonyymi
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kiitos .
Vai että ihan ystävät? No on aikoihin eletty...
Emmehän hylkää häntä joka apua pyytää. Sitä on ystävyys.
Kunhan osaa myös pyytää anteeksi.
Öitä 💖
Sekin sopii. Öitä.
Haluan enemmän. Siksi et saa olla hän. Hyvää yötä.
Näin minäkin olen ajatellut tänään. Ei kai me vihamiehiäkään olla.
Hyvää yötä!
Ei meistä koskaan voi tulla ystäviä.
Toivotaan edes niin.
Hyvää yötä :)
Hän on yötöissä..
Vaikea uskoa, kaiken menneen perusteella, ei ole ainakaan tähän mennessä näkynyt
mitään siihen suuntaan viittaavaa.
Ei tule onnistumaan
Kannattaa muistaa kuitenkin että ystävyys on jotain muuta kuin nimetön viesti netissä,
sillä ei ystävyyttä rakenneta.
Oikean ystävyyden eteen pitää tehdä työtä ja nähdä vaivaa, sanalla sanoen osoittaa itse sitä ystävyyttä ja pitää toista ystävyyden arvoisena.
Aika epätodennäköistä jos ystävyys on jo kertaalleen katkennut vai muutenko vain ette ole ystäviä nyt.
Mitä aloittaja on ajatellut sitten tehdä asian eteen vai onko ystävyys vain netin hokkupokkus - juttu.
Tuskin mitään konkreettista ja kun vilkaisee ketjua niin monen muun kohdalla sama, täällä kiitellään aloituksesta ja ollaan niin mukana ja unohdetaan että kukaan ei tunne toistaan mutta kiitos kiitos että ollaan ystäviä joku päivä. Nykyihmisen ystävyys lienee sitten tätä tasoa.
Mun ymmärrys riittää kyllä havaitsemaqn, että joku ystiksiä kaipaava äijänreuhka vastailee omiin aloituksiinsa, harmi ettei sulla näin
Voinee olla mikäli pääsette nettielämästä oikeaan elämään.
Sinä taas et taida päästä nettikuplastasi oikeaan elämään vielä toviin, sillä haaskaat yhä vain aikaasi kuvittelemalla, että näissä provopierussa olisi mika kaksi vastaajaa, pakkomielteinen ylemmyydentunto on myötähäpeää herättävää fiktioon perustuessaan
Mitenkäs oma laitasi, kun täällä suollat tyhjänpäiväistä tekstiä muille. Mene pois, hus...
Minä puhun sataprosenttisesti totta, enkä harhaluuloile esim nettiprovojen perässä
Puhu mitä puhut. Ei kiinnosta. Pidä kuitenkin suusi soukemmalla. Kaikilla oikeus mielipiteisiin. Sinun mielipiteesi EI ole ainut oikea!!
Asiat on joko totta tai ei, se ei ole mielipidekysymys
Tottakai.... Mölyt voi pitää mahassa, ja jos joku häiritsee, niin mene pois.. Sekin on paha, jos Sinä kuvittelet, että joku kuvittelee täällä jotakin.. Tarkastelepa itseäsi!
Siksipä sen kuvittelun voi lopettaa jo tänään, niin ei tarvitse sen enempää ahdistua
Suosittelen että teet niin. Häpeän puolestasi.