Tänään iltalehdessä tarinaa..
Nykänen ja keisari
19
158
Vastaukset
- Anonyymi
Hurjaa! Näinkö meitä on petetty koko ajan? Julkkiksilta muka ostaa tavaraa huutokauppaan ja tuokin omia romuja mukana kuvauksiin , että saa hyväksikäyttää julkimoiden tunnettavuutta. Irvokasta näytelmää.
Tällä petoksella ne on tienattu telvispatsaat ja Karibian risteilyt. Mummot vielä tuota ihailee, lähettää tavaraa huutokaupattavaksi ja lahjoja Akille ja Helille. Mitä muuta vilunkipeliä vielä paljastuukaan?
Minäkin erehdyin tuota kuvatusta katsomaan livenä Uuraskankaalle ja nyt en enää katso jatkossa ohjelmaakaan. Ihmisen suunnaton ahneus paljastui taas jälleen kerran.- Anonyymi
Silmät on sielun peili, sanotaan. Olen aina ollut sitä mieltä, että keisariparin katseet ns. falskaa.
Niistä voi lukea, että kaupanteko ei ole rehtiä, ahneus vie heitä ja lujaa.
Siinä mielessä ei yllätä tippaakaan tuo feikki kaupanteko. Kannattaa kaivella menneitä, lipastokauppa, apurahahakemus, kun konkkakin koputteli ovelle muutama viikko koronaepidemian alettua.
Saavutettu kyseenalainen julkisuus, siitäpä ei eroon noin vain pääsekään.
Alkuun saattoivatkin olla aitoja, muttei enään pitkään aikaan.
- Anonyymi
Flyktman voi tehdä oman jakson Akin kanssa. Siinä sais paistatella kyllikseen ja huomio h......ta. Tytär pyöräyttää munkit pöytään siinä jaksossa. Menee kaupaksi ne herkut ja pöllinajostakin ehtii varmasti Akin päälle puhua.
- Anonyymi
Heh. Niin oli taas Kaipolan portilta pitänyt lehteen päästä. Eiköhän se liity moneen muuhunkin ajamaan eikö sitä heti toimittajalle soiteta.
- Anonyymi
Vai tuommoista peliä se huutiukko pitää? Se on nyt lopun alkua konkurssille!
- Anonyymi
Itselleen ominaiseen tyyliin Palsa tietenkin kiistää rehti-reinon katseellaan, oli lehdessä nimittäin. Nykäsen silloinen manageri kuuli vierestä yhteisellä automatkalla ko. puhelun.
Aki siis puhuu rankasti muunneltua totuutta tässäKIN asiassa, ja vielä vainajan lukuun.
Mutta tässähän ei sinänsä mitään uutta, vrt. konkurssi ja kehittämisrahat.
- Anonyymi
Epärehellinen huutiukko jäi kiikkiin Nykäsen kirjassa.
- Anonyymi
Huutiukon suosio romahtaa... mie en kestä...
- Anonyymi
Huutiukon peli on pelattu. Se oli mukavaa, niin kauan kun sitä kesti...
- Anonyymi
Konkurssi tulee nyt huutiukolle ja vielä loppuelämän mittainen köyhyys kaupanpäällisenä.
Ei tule porukka enää huutokauppaan arvotonta romua huutamaan maskit päässä vaikka on kuinka televisiointia, kun ei pääse nyt näyttämään perunanenäänsä kaikelle kansalle. - Anonyymi
Heh, heh... onko kaikilla maskit naamalla ja tungosta huutokaupassa?
- Anonyymi
Nyt ei kansa näe televisiosta niitä 1X2 hammasrivistöjä maskien takaa, eikä sitä suurta syylää nenän päässä, jossa kasvaa tuuhea karvatupsu. Kaikki hauska jää nyt näkemättä...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt ei kansa näe televisiosta niitä 1X2 hammasrivistöjä maskien takaa, eikä sitä suurta syylää nenän päässä, jossa kasvaa tuuhea karvatupsu. Kaikki hauska jää nyt näkemättä...
Se on kohta huutikaupan loppu. Ei arvotonta roskaa kukaan välitä huutaa netin kautta, saati että tulisi Tervatehtaantielle naamari päässä huutamaan samaa törkyä.
- Anonyymi
Se on kohta huutiukolla paluu takaisin rakennuksille sekatyömieheksi ja keisarinna palaa Saloon pussittamaan piirilevyjä muovipussiin. Joskus elämä kusettaa...
- Anonyymi
Molemmilla pitkä matka vanhuuseläkkeeseen. Toinen vaihtoehto muuttaa Epsanjaan halpaan vuokraluukkuun. Torille myymään turistikrääsää henkensä pitimiksi. Tämäkin vaihtoehto poissuljettu koronan vuoksi, ties kuinka pitkään.
- Anonyymi
Mitäs minä sanoin? Köyhyys tulee Tervatehtaantielle...
- Anonyymi
Takaisin sekatyömieheksi vaan... se kasvattaa luonnetta...
- Anonyymi
Narulapio kouraan ettei pääse nojaileen lapion varteen. Miks eivät lähe rikkauksineen Epsjannaan. Loppuiko rahat "pelikaani leuka"?
- Anonyymi
Merimursut kyykkyyn...
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892