Yksin sankaritekoja, ei kiitos

Anonyymi

Poliiseja on aina kaksi ja jos vaativampi tehtävä niin tulee toinen tai kolmaskin partio apuun. Poliisilla välineet, koulutus ja valtuudetkin aivan eri luokkaa kuin vartijalla. Yksin en ala mihinkään sankaritekoihin, ei näillä palkoilla, samaa suosittelen muillekin. Painimiset jätän poliiseille, he saavat siitä paljon parempaa palkkaakin.

6

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Montako ketjua olet ajatellut samasta aiheesta aloittaa?

      Vie vartijakortti poliisin lupatoimistoon ja lopeta ulinasi siitä, että et halua tehdä kiinniottoja ja poistoja.

      • Anonyymi

        Toi nyt on kaikkien tiedossa mitä uutta?

        😂⚽️⚽️


    • Anonyymi

      Vartija on yhtä kuin kassaneiti.

      • Anonyymi

        Kassaneiti on yhtä kuin vartija?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kassaneiti on yhtä kuin vartija?

        No, kyllä kassamammoilla on aika hyvä käsitys kaupan asiakaskunnasta. Kassan takaa on myös hyvä pitää kulunvalvontaa, jos sattuu pärstä olemaan sisääntulolle päin. Monesti kassamamma huikkaa vartijalle heti, kun näkee epäilyttävän hepun astelevan vessaan, kauppaan taikka minne tahansa lähistöllä. Heillä on usein parempi vaisto siitä, onko kyseinen asiakas, oikealla asialla taikka ei. Että kyllä, kassamimmikin voi olla vartija.


    • Anonyymi

      Ymmärrän aloittajaa hyvin. Mitä yksinäinen vartija voi tehdä tilanteessa, jossa vastassa on vahvempi ja isokokoisempi henkilö? Tai useampi henkilö? Tai puukon kanssa varustautunut henkilö?

      Eipä oikein muuta kuin perääntyä tilanteesta ja soittaa poliisit paikalle.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1329
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1214
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      252
      1006
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe