Tänään on maailman mielenterveyspäivä. Toivotaan että vihapuheen kirjoittajat saavat apua ongelmiinsa.
Maailman mielenterveyspäivä
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aloittaja on sitä mieltä, että kriittiset kommentit ovat aina lähtöisin mielenterveyspotilailta, on todella kumma käsitys ja saanut uudenlaisen vastineen
" vihapuheet ".
Aivan sama kuin mielipide maahanmuuttajista, jos jotain mieltä siitä olet, niin melko varmasti olet rasisti ja ylläpidät vihapuhetta ?????
Parempi kun toivoisit samaa "Tavisten kateuspäivänä".
T. "Rahaa seinästä" skitsofrenialla👍
P.s olen jo saanut apua ja saan apua, kiitos niiden ihmisten jotka pystyvät ajattelemaan omaa napaansa laajemmin.
Jo se että ,toinen ihminen elää erilailla kuin minä, ja se on ok, osoittaa että pääkoppa jollain lailla kunnossa.
Jos tämä aiheuttaa vihaa ja katkeruutta, no good
Pahinta; sallitaan tietty tapa elää ja ajatella toiselle ihmiselle, mutta toisen kohdalla tämä tuomitaan, todella yleistä täällä.
Repostellaan omasta päästä keksittyjä juttuja suurena totuutena, se ei ole normaalia.
Aloittaja lienee puhunut vihapuheesta, ei kriittisistä kommenteista. Ne ovat kaksi aivan eri asiaa. Kriittiset, rakentavat kommentit ovat aina ok.
Tämä keskuseluaihe ei ole julkkisjuoru. Menkää siis vihakirjoittelijat toiselle palstalle yhteiskunallisiin asioihin tai perustakaa oma, jossa voitte päivät pitkät arvostella muiden kirjoituksia keskenänne. Muiden kirjoittajien kyttääminen ja jatkuva arvostelu ei ole tervettä. Palstoilla on omat modet, jotka valvovat kirjoittelua.
Eikös nämä " modet " sitten poista kaikki ilkeys- ja vihakirjoittelut ??????
Maailman+mielenterveys:+n.+51+%+työkyvyttömyyseläkkeistä+Suomessa++johtuu+mielenterveysongelmista.+Kansantauti.+Huolestuttavaa,+kun+katsoo+lukuja,+enen+koronaa.
IL/2019/10.9.
Joka+päivä+kahdeksan+alle+30-vuotiasta+suomalaisnuorta+jää+työkyvyttömyyseläkkeelle+mielenterveydellisistä+syistä.
Kaiken+kaikkiaan+joka+toinen+työkyvyttömyyseläkkeistä+on+mielenterveysperusteisia.
Kyllä sen tästä Sofian, Stefanin, Martinan ja Janita Lukkarisen haukkujasta huomaa. Toivottavasti saa lääkityksen kohdilleen, mahtaako ne mielenterveystoimistossa tietää, kuinka sairaita se tänne kirjoittelee.
Ehkä tämä aihe on hyvä pitää esillä täälläkin. Osa kirjoituksista on niin järkyttävää ulkonäön, kansallisuuden ym. arvostelua ettei kukaan terve ihminen sellaiseen mustamaalaamiseen ja ilkeilyyn ryhdy.
Voih; saahan Sofia apua myös kun on maailman mt-päivä 🤗!!!