On aika ilon ja surun...

Ja aika nauraa, jutella ja panna. Mitähän nyt viikonloppuna?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

On aika surun. En näe hänta, enkä tiedä varmaa näenkökään enää.
Erityisesti tänään haluaisin nähdä paikassa, jossa hän on. sillä hänkin tietää sen olevan merkityksellinen meille.
Ikävöin ja kaipaan.

Äänestä
  • Yksinkertainen neuvo. Mene sinne missä hänkin, äläkä täällä vietä aikaasi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yksinkertainen neuvo. Mene sinne missä hänkin, äläkä täällä vietä aikaasi

    Liian kaukana ja monta muutakin syytä.

    Äänestä

Palstalla kohtalomme itkien 😭 MIKSIIIII. Tai sitten viettää aikaa sen kanssa joka oikeasti välittää 😘

Äänestä

Mulla on vaan surua ja murhetta ja masennusta ja yksinäisyyttä eli näillä eväillä mennään elämässä tällä hetkellä. Opettelen olemaan huolehtimatta muista, paskat muista🖕, rupean niinkuin kaikki muutkin minäminä-keskeiseksi ja kasvatan suojamuuria lisää ympärille ja luonnetta kovemmaksi ja kylmemmäksi, ehkä sitten kelpaisin muillekin🤘🤘

Äänestä
  • Ole vaan oma aito itsesi, lämmin ja välittävä. Anna muiden olla mitä ovat. Kun keskityt omasta itsestäsi huolehtimiseen ja pidät ajatuksesi puhtaina ja hyvinä, niin löydät varmasti kaltaistasi mukavaa seuraa. Katkeroitumalla ja kovettumalla menetät vain kaiken elämän ilon. Olen itse joutunut taistelemaan katkeroitumista vastaan. Olen myös joutunut kohtaamaan itseeni ja läheisiini kohdistuvaa vääryyttä. Mutta olen oivaltanut, että kenenkään toisen vuoksi en muutu ja yritän elää omien arvojeni mukaista elämää. Niin hyvää, kuin kykenen siitä tekemään.

    Äänestä

En pane ja ilokin on rajoitettua. Ei tämä pysähtyminen huono asia ole, on aika uudistua. Koko elämän itkut itketty varmaan puolen vuoden sisään. Kyllä kai sekin on ollut tarpeellista. Jostain kaiken kuonan alta yritän löytää sen aidon pikku minäni, joka tarvitsee nyt huolenpitoani. Onneksi on ne muutama ystävä vielä, jotka kannattelevat. Kumppanikin oli jossain vaiheessa toivelistalla, nyt on jo siirtynyt kohtaan "ehkä joskus". Kun oikeita asioita ei saa netistä tilaamalla. Tämä on kai sitä hymyilemisen opettelua kyynelten läpi. Maailma on hullu, mutta elämä on arvokas lahja.

Äänestä

Eiköhän tuo palstalla mene, vaatis jonku tilapäisen nielenhäiriön jokin muu.

Äänestä

hei, on aika, mukana ystävä kallehin, niin kaunis on maa, niin korkea taivas, poissa on ystävä kallehin.
rauhallista illanjatkoa, turvallista
https://www.youtube.com/watch?v=tzhyxEHpQz8

terveisin. hyvästi ikuisesti, ikuisuuden jälkeen, yhtään mitään, mistään ikinä, hyvästi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja aika nauraa, jutella ja panna. Mitähän nyt viikonloppuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu