Sini, Niko, paula, sasa. (näitä minä toivon)
Ekat nimeämiset. Ketkä joutuvat..
7
69
Vastaukset
- Anonyymi
Niko ja sini ekoina ulos. . .(Tuleekohan muuten tällä kaudella uusia asukkaita kesken kauden taloon? Ennen tuli..)
- Anonyymi
247:ssa ei näytetty nimeämisiä. Tuotanto ilmeisesti haluaa hinnalla millä hyvänsä vaikuttaa siihen kuka tänä vuonna voittaa.
Sen lisäksi esimerkiksi eilinen koostelähetys oli taas täyttä vääristelyä. Ne BB podcastin pitäjät eivät katso ollenkaan 247:aa, sillä joka kerta kun he ovat olleet koostelähetyksessä, he selittävät ihan mitä sattuu.
Sen lisäksi juontajat varsinkin jättävät 247:n katsomatta, ja heidän höpinöihin ei voi luottaa ollenkaan!
Parhain esimerkki juontajien harrastamasta vääristelystä oli BBNikon sanat, jotka hän sanoi päiväkirjahuoneessa. Juontaja, sekä podcastin naisjuontaja vääristelivät että BBNiko olisi väittänyt kuinka kuukautiset muuttavat naiset hysteerisiksi. Tosiasiassa, ja jokainen voi käydä asian tarkastamassa Ruutu :sta, BBNiko sanoi että tämän iloisen viikon jälkeen, kohta voi alkaa asukkaita hermostuttamaan ja välit rakoilemaan kun esimerkiksi tupakat loppuvat ja kun naisilla tulee mökkioloissa kuukautiset.
Hän tarkoitti että kun mökkioloissa hygienia on sitä mitä on, niin tilanne missä ei päästä suihkuun jne, voi alkaa ressaamaan naisia. Mistään hormonihysteriasta BBNiko ei sanonut mitään!
Sen lisäksi nuo juontajan pässit aloittivat BBSamin pesemisen ja kehumisen ja sanojen vääristelyn ja väittivät häntä mm. herkäksi ja sovittelevaksi. Tosiasiassa BBSami on valehtelija ja kusettaja, ja ihan pesunkestävä uusnatsi, jossa ei ole mitään herkkää. Tämäkin olisi paljastunut juontajille ja varsinkin noille podcast pelleille, jos he vain olisivat katsoneet 247:aa. - Anonyymi
Älä selittele ! Sini ja niko ekoina ulos talosta ! Kaikkihan sen näkee. Taas joku kaveri yrittää puolustella ja selitellä.
- Anonyymi
Saako tänä kautena antaa miinus ääniä ? Nikolle ja sinille heti miinusääniä !
- Anonyymi
Niko vaan mykkänä ja totisena tuijottaa.. mitähän miettii ? Ja se sini ! Huh huh mitä touhua. Todella lapsellinen selän takana puhuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niko vaan mykkänä ja totisena tuijottaa.. mitähän miettii ? Ja se sini ! Huh huh mitä touhua. Todella lapsellinen selän takana puhuja.
Hankkikaa 247 niin näette ettei Niko mitään ääniä tule saamaan. Tyyppi on erittäin sympaattinen ja jatkuvasti äänessä. Te koosteen katsojat ette tiedä ollenkaan mitä talossa tapahtuu.
Sinin, Sasan, sekä Tiian ja Samin saisi heittää katapultilla talosta pihalle vaikka samantien.
- Anonyymi
Ella ulos ekana, se kävelee taloon ja sanoo, että hän voittaa, ne se kääntyy ainakin sitä vastaan, taitaa olla toisesta päästä, joka talosta lähtee, elikkä eka ulos lähtijä, kuka tuollaista törö huulta haluaa katsella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370