Ekat nimeämiset. Ketkä joutuvat..

Anonyymi

Sini, Niko, paula, sasa. (näitä minä toivon)

7

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niko ja sini ekoina ulos. . .(Tuleekohan muuten tällä kaudella uusia asukkaita kesken kauden taloon? Ennen tuli..)

    • Anonyymi

      247:ssa ei näytetty nimeämisiä. Tuotanto ilmeisesti haluaa hinnalla millä hyvänsä vaikuttaa siihen kuka tänä vuonna voittaa.

      Sen lisäksi esimerkiksi eilinen koostelähetys oli taas täyttä vääristelyä. Ne BB podcastin pitäjät eivät katso ollenkaan 247:aa, sillä joka kerta kun he ovat olleet koostelähetyksessä, he selittävät ihan mitä sattuu.

      Sen lisäksi juontajat varsinkin jättävät 247:n katsomatta, ja heidän höpinöihin ei voi luottaa ollenkaan!

      Parhain esimerkki juontajien harrastamasta vääristelystä oli BBNikon sanat, jotka hän sanoi päiväkirjahuoneessa. Juontaja, sekä podcastin naisjuontaja vääristelivät että BBNiko olisi väittänyt kuinka kuukautiset muuttavat naiset hysteerisiksi. Tosiasiassa, ja jokainen voi käydä asian tarkastamassa Ruutu :sta, BBNiko sanoi että tämän iloisen viikon jälkeen, kohta voi alkaa asukkaita hermostuttamaan ja välit rakoilemaan kun esimerkiksi tupakat loppuvat ja kun naisilla tulee mökkioloissa kuukautiset.

      Hän tarkoitti että kun mökkioloissa hygienia on sitä mitä on, niin tilanne missä ei päästä suihkuun jne, voi alkaa ressaamaan naisia. Mistään hormonihysteriasta BBNiko ei sanonut mitään!

      Sen lisäksi nuo juontajan pässit aloittivat BBSamin pesemisen ja kehumisen ja sanojen vääristelyn ja väittivät häntä mm. herkäksi ja sovittelevaksi. Tosiasiassa BBSami on valehtelija ja kusettaja, ja ihan pesunkestävä uusnatsi, jossa ei ole mitään herkkää. Tämäkin olisi paljastunut juontajille ja varsinkin noille podcast pelleille, jos he vain olisivat katsoneet 247:aa.

    • Anonyymi

      Älä selittele ! Sini ja niko ekoina ulos talosta ! Kaikkihan sen näkee. Taas joku kaveri yrittää puolustella ja selitellä.

    • Anonyymi

      Saako tänä kautena antaa miinus ääniä ? Nikolle ja sinille heti miinusääniä !

      • Anonyymi

        Niko vaan mykkänä ja totisena tuijottaa.. mitähän miettii ? Ja se sini ! Huh huh mitä touhua. Todella lapsellinen selän takana puhuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niko vaan mykkänä ja totisena tuijottaa.. mitähän miettii ? Ja se sini ! Huh huh mitä touhua. Todella lapsellinen selän takana puhuja.

        Hankkikaa 247 niin näette ettei Niko mitään ääniä tule saamaan. Tyyppi on erittäin sympaattinen ja jatkuvasti äänessä. Te koosteen katsojat ette tiedä ollenkaan mitä talossa tapahtuu.

        Sinin, Sasan, sekä Tiian ja Samin saisi heittää katapultilla talosta pihalle vaikka samantien.


    • Anonyymi

      Ella ulos ekana, se kävelee taloon ja sanoo, että hän voittaa, ne se kääntyy ainakin sitä vastaan, taitaa olla toisesta päästä, joka talosta lähtee, elikkä eka ulos lähtijä, kuka tuollaista törö huulta haluaa katsella.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      377
      12456
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      265
      5464
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      216
      3964
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      214
      2770
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      17
      2025
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1854
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      930
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      895
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      802
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      756
    Aihe