Moporikoksia Oulussa

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivan kamalaa. Mopojen viritys on portti koviin huumeisiin.

Äänestä

"Pahaääninen mopo kulkee monesti liikaa ja häiritsee muita alueen asukkaita. sanoo komisario Pasi Rissanen"

On aivan sama, sanooko mopopoika vanhemmilleen putken "olevan laillinen". Jos ääntä on liikaa, putki vaihtoon. Siis se alkuperäinen tilalle, ei maksa mitään.

Äänestä
  • Itse olen sen kannalla, että tästä haitasta kärsivät löisivät vaan hampaat kurkkuun näiltä ES-jonneilta. Se on jo nähty, että puhe ei tehoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/liikenneryhma_valvoi_mopoliikennetta_jokilaaksoissa_93237

Sekaista porukkaa nämä moporikolliset :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu