En mä voi tälle mitään. Kaipaan sun kainaloon, iholle ja lähelle. Mitä lähemmäs, sen parempi. Haluan mennä ihon alle ja pään sisään. Minusta alkaa tuntua, että mun pää sekoaa jossain vaiheessa. Mun on pakko selvittää tää, että saan itseni taas raiteilleni, kävi miten kävi. Nyt on ihanan kamalaa ja kamalan ihanaa koko ajan. En tiedä, miten kauan ihminen voi jaksaa tälläistä.
Naiselta miehelle.
Naiselta miehelle.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Olet ihastunut! Toivottavasti se on molemminpuolista ja saatte toisenne.
Olet ihana,, jos oikein muistan pus pus, vai miten se menikään. Ehkä kuvittelen taas
liikaa
Ota hyvä ihminen toiseen yhteyttä. Ei täällä kuvittelut mitään auta.
Kannattaa selvittää, varsinkin ihan itsensä voinnin takia ja ettei jää vaivaamaan.
Vaikka ei onnais niin tulee olo että on kuitenkin uskaltanut ja asian selvittänyt.
Parhaillaan mulla sellainen tilanne menossa että arpa ei voittanut tällä kertaa, mutta silti helpottunut olo joka on vähitellen antamassa vapauden muuhun.
Sitä kun on tossa tilassa nimittäin niin tuntuu ettei oikein voi keskittyä mihinkään muuhun kunnolla.
Tällaisia aloituksia lukee mielellään. Kelle lie? Mieheltä.
Se voisi olla sulle multa sivusta, koska olisin kirjoittanut samoin eräälle miehelle🥰
Kiva juttu, kiitos. Ei mulla sinua vastaan mitään ole. Pelastit päiväni. Samaa minulta sulle. Mieheltä.
Sinä sivusta olet vähän sekaisin ja tyrkky nyt.
Niih, sun äo:lla ei vaan noin pitkiä aloituksia kirjoitella itse.
Aloittaja kommentoi, että täällä saa kaikki kirjoittaa mitä haluaa, mutta toisten haukkuminen on vain ilkeää.
Trollaatko sä itse näitä vastauksia naisina, jotta pääset mustamaalaamaan ja haukkumaan? Mistä sä tiedät tuntemattoman ihmisen kyvyistä yhtään mitään.
Komppaan tätä, sivusta myös. Mikä järjetön ikävä, vaikka järjellä tiedän ettei tuu tapahtuun. Täytyy vaan jatkaa vieroitusta.
Tekee se sitä mustamaalausta välillä ja sitten on tietysti nämä sivulliset vierailevat riemuidiootit
Kyllä se menee ohi. Maaniset vaiheet kestää kuukausia.
Rukkaset kouraan niin loppuu haihattelut.
Ihminen ei ole tyrkky, jos kertoo tunteistaan. On kiva juttu, jos uskaltaa kertoa, että tykkää toisesta. Monta suhdetta jää syntymättä, kun ei puhuta asioista.
Minkä takia täällä jotkut ihmiset viettää aikaansa vain lytätäkseen muiden tunteiden purkailuja? Jotenkin tulee mieleen että istutte verhot ikkunoissa omissa paskoissanne ja yritätte virtuaalisesti levittää sitä saastaa muidenkin ihmisten elämään. Aivan varmasti voitte huonosti, mutta tuolla tavalla keräätte vain huonoa karmaa itsellenne.
Hieman realismia tuskaisesta haaveilusta eroon pääsemiseksi. Tarkoitus hyvä vaikka voi tuntua tylyltä. Se miten viestit ottaa on myös omalla vastuulla, et voi valita toiselle karmaa omalla tulkinnalla.
Trollaaja postaa aloituksen naisena, kommentoi ketjuun johdattelevasti ja manipuloiden. Ei kannata uskoa kaikkea näkemäänsä. Eikä sotkeentua muutenkaan toisten asioihin.
Ei ole sinun asiasi "auttaa" muita pääsemään eroon haaveilusta, se on ihan itsestään lähdettävä. Etkä voi myöskään laittaa vastuuta omasta kirjoittelustasi toiselle koska "Sä nyt vaan tulkitsit niin vaikka tarkoitin hyvää", tosiasiassa tuollainen kirjoittelu on vain passiivisagressiivista pätemistä. Jos haluat toiselle ehdoin tahdoin pahan mielen, niin kyllä se on pahan Karman keräämistä, vaikka kuinka haluat sen naamioida joksikin "hyväntahtoiseksi eleeksi". Aikuiset ihmiset osaavat kommunikoida rakentavasti ja loukkaamatta, ellei ole sosiaalisessa kanssakäymisessä puutteita.
No onko tämä palsta noin muutenkaan muuta, kuin muiden asioihin puuttumista 🤡 dojoing.🙄
Olet erittäin oikeassa
Ollaanko työkavereita?
Sivusta bingo
En tiedä, ootteko?
Ollaan.
Ihon alle ja pään sisään.........hyi kamalaa. -taidat ollakin mato.
Aivoihin luikerteleva trikiini, hyvän tähden!
Mä tahdon vielä pelastaa sinutkin kiehumasta.
Nyt musta tuntuu, etten enää jaksa. Toki voi olla, että en silti pääse tästä tunteesta eroon, mutta nyt aion olla ruokkimatta tätä tunnetta. Ehkä se häviää, jos en ajattele sua enkä käy täällä. Sussa ei oo mitään vikaa, mutta mulla ei vaan pää kestä tätä. Tää muuttaa mua, enkä mä halua muuttua kenenkään takia. Tykkään itsestäni enemmän kuin susta.
Hymyillään, kun tavataan.
Aloittaja.
Oletko ammatiltasi kenties patologi?