Tietääkö kukaan historiaa kuvan talolle? Miksi kaunis talo on annettu rapistua niin kuin on tällä hetkellä. Eikös suonenjoki saanut rahaa tän alueen pitoa varten. Mihkn ne meni?
http://kauaspoisjataastakaisin.blogspot.com/2013/02/kolikkoinmaki-kuka-pilasi.html?m=1
Autiotalo iisvesi
Anonyymi
3
1531
Vastaukset 3
- Anonyymi
Suonenjoki on kuuluisa siitä, että se antaa kaiken rapistua vuosikymmeniä ennen kuin se jokin puretaan. Kutvosen huonekalutehdas, aseman kauppa/kahvila rakennus ja koko asemakatu ovat tästä hyviä esimerkkejä.
- Anonyymi
ei kukaan tiedä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520