Isännöintifirmoissa on suuria eroja. Ruohonjuurella työskentelevät ammattilaiset saattavat kärsiä suuresti siitä, ettei pääkallopaikan toimistoväki kykene vastaamaan haasteisiin: asiakaspalvelu ei toimi, talousasiat tehdään aina myöhässä ja tulipalo saparon alla, asukkaita ja osakkaita käsitellään kuin ymmärtämättöminä. Hyvänä esimerkkinä Liv Isännöinti Oy liputtaa sivullaan "Isännöitsijätoimisto, joka aidosti välittää taloyhtiöstänne!"mutta käytännössä se ei välitä edes vanhusten asioista. Kun yli 80-vuotias ottaa välimiehensä kanssa yhteyttä siitä, ettei yhtiön automaattinen laskutus ole toiminut ja vastike on jäänyt siltä maksamatta, Liv Isännöinti Oy sälyttää syyn Danske Bankille ja haukkuu päälle välimiehenkin. On kuulemma oikeus sanoa, mitä hän haluaa omassa yhtiössään. On myös oikeus puhua alentuvasti ja opettaa koodari-välimiehelle, mitä digitaalinen laskunmaksu on. Jos isännöintifirma oikeasti ei osaa pahoitella sitä, ettei ole lupauksestaan huolimatta ottanut yhteyttä soittopyyntöön, antanut välitiedotuksia, väittänyt selvittävänsä asiaa, vaikkei mitään ole tapahtunut, onko oikeasti kyse "aidosta välittämisesta".
"Isännöintiyhtiö joka oikeasti välittää taloyhtiöstänne"
3
567
Vastaukset
- Anonyymi
Tämmonen firma pitää kiertää kaukaa! Että pääsee kunnon miehet asialle!
- Anonyymi
Liv Isännöinti Oy "aidolla" hoidolla ;) Miksi taloyhtiöt kestää tätä potaskaa?
- Anonyymi
Olet kirjoittanut tämän saman asian nyt useampaan keskusteluun. Onko 80-vuotias osakas päässyt ensimmäistä kertaa nettiin vai mistä moinen floodaaminen?
Mitä väärää tässä on oikeasti tapahtunut? Jos pankin virheen takia vastikemaksunne e ole päätynyt taloyhtiölle niin ei se ole mitään "syyn sälyttämistä" jos isännöitsijä toteaa, että virhe on käynyt pankissa.
Ette yksilöi millään tavalla miten välimies on "haukuttu" ja "puhuttu alentuvasti", se kun on kovin subjektiivista ja tietyntyyppiset ihmiset tuntuvat usein ottavan todella henkilökohtaisesti ja negatiivisesti suunnilleen kaiken mikä ei mene heidän mielensä mukaan. Lisäksi jos asiakas on ihan pihalla siitä miten verkkopankki, e-lasku tai suoramaksu toimii niin kyllä isännöitsijä asian selittää riippumatta asiakkaan koulutus- tai ammatillisesta taustasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1494699Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904614Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1144534Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254395Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133430Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201181- 1761132