enkä tajuu miksi sen ex eukon sanat painaa aina enempi kuin mun. Mun mielipiteitä ei kuunnella eikä tehdä koskaan niinkuin minä haluan. Sitten kaikki menee aina toisin kun olen suunnitellut.
Olen loistava tekemään ratkaisuita ja asioita niin että ne toimii, mutta se ei ole tärkeää vaan se että ex eukko saa tahotnsa läpi. Mua inhottaa tollanen että minä tietän minä tiedän ja osaan tapa, mitä se akka sählää, ja mun hyvät ratkaisut lasten etua katsoen torpataan.
Olen sitoutunut tähän miehen elämään ja kyllä kasvatan kakaroita siinä missä hänkin, mutta että se exä jaksaa valittaa ja haukkua ja tehdä aina kaikesta niin vaikeaa. Jos minä päätän jotain niin hetken päästä se ei olekkaan niin. Menis vaikka kiinaan, ei sitä täällä kaivata, minä olen ominut hänen lapset ja mulla on tahto kasvattaa niitä sillai kun meillä on hyvä, eikä niin miten se valittaja haluaa.
Huollan miehen kanssa hänen lapsiaan
4
128
Vastaukset
- Anonyymi
niin?
- Anonyymi
Sinä olet se perheenrikkoja naakka ja suttura, ei sulta mitään kysytä.
- Anonyymi
No toi on aika rankkaa. Eihän ketään voi velvottaa hultamaan toisten lapsia jos ei halua. konetaa ja käskyttää voi ja vaatia lapsia muta ei aikusiita.
Meil ei onnistuisi, minä en maksele meihen lasten asioita enkä kuuntele niiden kiukuttelua enkä valituksia, mutta hyvin komennan ja käsken heitä tottelemaan.
Rahaa en saa tästä vastuullisesta työtä, kun heidän äiti vetää kaiken lapsilisät ja elarit, surkeetahan se on, mutta niin sitä säälitään äitiänsä ettei muka pysty ilman meidän rahaa makseleen kuluja.
Toivottavsti vuodet menee pian et lapset ei tule meille eikä trvi enää maksella. Ei olekiva kun ite ei saa mitään kviaa vaan kaikki menee entisille lapsille.- Anonyymi
naakka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2752855Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka412271Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471977- 1101712
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121355- 661307
- 681243
- 551169
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771141