Hei!
Kysyisin, minkä vaikutelman saat suhteestani tähän tapaamani mieheen. Onko jotain huomioitavaa?Käyvätkö luonteemme yhteen, onko hän luottamukseni arvoinen.Kuinkahan asiat tulevaisuudessa ovat hänen terveytensä ja töissä jaksamisensa suhteen?Entä alkoholin käyttö?Olen vähän huolestunut niistä. Entä vielä, näetkö kuinka asiat kehittyvät hänen edellisestä liitosta olevien lasten tapaamisen suhteen, ratkeaako pattitilanne.
Olen myös aloittanut määräaikaisen työsuhteen uudessa työpaikassa, näetkö mitään erikoista ja tässäkin asiassa huomioitavaa. Entä työkaverit ja työnkuva yleensä? Näetkö jatkoa työsuhteelleni?
Tässäpä tuli kysymyksiä...Kiitos paljon etukäteen, jos ehdit niihin vastata. Aurinkoista kevään jatkoa ja lintujen viserrystä kevätpäiviin.
t.Maija
Cherry
3
205
Vastaukset
Luonteenne tuntuisivat kyllä sopivan hyvin yhteen tämän uuden miehen kanssa, täydennätte toisianne ja pystytte tukemaan toisianne vaikeissa paikoissa. Hänellä on aika lailla stressiä töissä ja myös elämäntilanteestaan johtuen, mutta kunhan tilanne tasaantuu ja elämä löytää rauhallisemmat uomansa, myös stressi vähenee ja tätä myötä myös alkoholinkäyttö, eli eiköhän tilanne siinäkin suhteessa pikkuhiljaa parane. Ex-vaimo taitaa kyllä aiheuttaa hankaluuksia vielä jonkin aikaa, kovin helpolla hän ei aio hellittää, eli tapaamisissa on ongelmia vielä ainakin tämän vuoden ajan.
Työkaverit suhtautuvat aluksi sinuun hieman karsaasti, mutta ottavat kyllä sinut pian joukkoonsa yhtenä muista. Muuten paikka on omiaan sinulle, pidät työstä ja suoriudut siinä erinomaisesti. Tällä hetkellä en kyllä näkisi työsuhteelle jatkoa, mutta ehkä tilanne muuttuu myöhemmin..
Eli tällaisia nyt näkyi.. Kaunista kevättä Sinullekin!- maija
Hei ja kiitos viestistä!
Mukava, että näet parisuhteeni tulevaisuuden tuollaisena, kyllä varmaan löydämme oman väylämme. Kysyisin vielä työstäni, miten näet sen jatkossa, tuleeko minulle työtä riittämään? Ja onkohan ala sama, tulenko olemaan työttömänä?
Kiitos vielä kerran, jos ehdit vastata.
t.maija maija kirjoitti:
Hei ja kiitos viestistä!
Mukava, että näet parisuhteeni tulevaisuuden tuollaisena, kyllä varmaan löydämme oman väylämme. Kysyisin vielä työstäni, miten näet sen jatkossa, tuleeko minulle työtä riittämään? Ja onkohan ala sama, tulenko olemaan työttömänä?
Kiitos vielä kerran, jos ehdit vastata.
t.maijaTyötä Sinulle kyllä riittää, enkä alan vaihtoakaan nähnyt, olethan tarmokas ja yritteliäs ihminen ja aktiivinen hakemaan töitä. Lyhyitä työttömyysjaksoja saattaa väliin tulla, mutta pitkää aikaa et joudu peukaloitasi pyörittelemään. Eli ei syytä huoleen, aina jotain järjestyy kun vain aktiivisesti katselee ympärilleen.. Aurinkoista päivänjatkoa Sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351402
- 1041103
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26983Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat310845- 99813
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144624