Onko Jumalan Karmi laki mielestäsi liian hidas?

Anonyymi

Mitä mieltä on paitsi suomalainen niin myös maailman kansalainen,
että onko luonnon ja jumalan kuuluisa Karman laki
liian hidas?

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karman laki on täydellinen, niin kuin luojakin on.

    • Anonyymi

      Olisi kauheaa jos kaikki synnit ja laiminlyönnit rangaistaisiin jo välittömästi tässä elämässä. Siinä tapauksessa kaikki olisivat kädettömiä ja täynnä ruoskan iskujen arpia kehossaan. Ja valtavat määrät kuolisi eri tavoin lain ja oikeudenkäytön seurauksena tai vitsauksiin.
      Karman laki on armoa armon lisäksi ja osoittaa Jumalan rakkaudellisuutta. Lisäksi se koskee myös niitä, jotka muussa tapauksessa välttäisivät rangaistusta asemansa tai vaurautensa turvin.
      on kuitenkin olemassa lakeja ja lainalaisuuksia, jotka turmelevat Karman lain tehoa. Esim. saatanan lain mukaan, joka kumartaa saatanaa saa käsiinsä johtavan aseman eri valtakunnissa ja niiden loistoa osakseen. Saatana on nimittäin Jumalan valtakunnan kuningas ja häntä kumartamalla voi käytännössä kaikki muut lait sivuuttaa.

      • Anonyymi

        Saatanan palvelut eivät ole ilmaisia ja siinä on se vaara, että sielu varastetaan mikä on pahinta mitä voi käydä. Ja eipä unohdeta sitä, että karminen velka silti jää vaikka on saatanan pelinappulana suojassa.


    • Anonyymi

      Vastasin jo toiseen aloitukseen karmasta, toistan saman täällä; Karmaansa voi käydä läpi nopeammassa tahdissa jos meditoi, lisäksi välttyy jossakin määrin karmalta jos alkaa palvelemaan ihmiskuntaa tavalla tai toisella. Uuden karman syntymistä voi ehkäistä tehokkaasti mm Ananda Margan ns toisen oppitunnin avulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      222
      6558
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      109
      4963
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      124
      4710
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      44
      3204
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      104
      2863
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      64
      2303
    7. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      68
      1805
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1787
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1704
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      58
      1545
    Aihe