On se kumma juttu että harvasen viikonloppu on jonkun maistissa ajaman kottero jonkun pihassa, tienhaarassa tai muussa sinne kuulumattomassa paikassa väärällään. Eiköhän kohta olisi kunnon muilutus paikallaan. Että saunan taakse ja ...
Karstulan rattijuopot
13
1318
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä.
- Anonyymi
Vielä pahempia ovat lapsille huumeita jakavat ja huumehuuruissa ajavat.
- Anonyymi
Juuri näin. Taitaa olla nuo samat syrjäytyneet miehet jotka ehtivät joka paikkaan aiheuttamaan harmia. Ja näitä riittää jatkossakin!
- Anonyymi
Eikö tähän "lintukotoon" saisi millään poliisia ennenkuin tämä muuttuu täysin villiksi länneksi, jossa pikkurikolliset tekevät mitä tykkäävät?
- Anonyymi
Alueuutisten mukaan tulee 3 poliisia lisää Änekoskelle ja 1 Viitasaarelle.
Eli vahva viesti pikkukonnille, että juhlat jatkuu Karstulassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alueuutisten mukaan tulee 3 poliisia lisää Änekoskelle ja 1 Viitasaarelle.
Eli vahva viesti pikkukonnille, että juhlat jatkuu Karstulassa.Ei taida keretä poliisit rattijuoppojen perään, porukka ehtii selvitä ennenkuin virkavalta ehtii paikalle.
- Anonyymi
Ei poliisit noteraa Karsulaa ellei ole kyseessä henkirikos. Muutama vuosi sitten soitin poliiseja paikalle, mutta eivät vielä ole tulleet eikä ottaneet minkäälaista yhteyttä.
- Anonyymi
Niillä on kikyt menossa. Kun loppuvat, tulevat.
- Anonyymi
Ai täällä on kyllä ihan toisenlainen tapaus. Poliisit tulivat paikalle kesällä kun oli kyse rattijuopon törttöilystä. Poliisimiehet olivat erittäin asiallisia.
- Anonyymi
Ja sit tietyis tapauksissa loppuu toisella lailla nää jutut! Riippuu tapauksesta aina. Tarvitaan monenlaisia " virkaihmisiä" eri tapauksiin.
- Anonyymi
Sivukylän "isäntämiehet" joka viikonloppu maistissaan ja ajelevat kuin euroopan omistajat.
- Anonyymi
Eikun vihje virkavallalle,et viikonl. aamusta ,illasta joskus puhalluttamaan sinne, jos tietoa kerran on tällasesta. Valtiohan tykkää siitä,.
- Anonyymi
Taitaa näillä rattijuopoilla olla sopimus poliisin kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662408Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822094Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452037Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1191808Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311761Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1841478Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071379Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261225En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001