PELKO menetyksestä!!!

Miten pääsee yli siitä että tuntee ettei toinen ole samalla aaltopituudella?? yhdessä 5v Kohta 3:mas pyörä mukana ja en kestä sitä koska rakastan ihmistä vilpittömästi..Olen yrittänyt kysellä mitä aikoo mutta vaihtaa puheenaihetta. Tuntuu pahalta ,sillä rakastan häntä vilpittömästi..Olen avuton ensimmäisen kerran,elämässäni!!
81460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

käsityksen, että joku "kolmas" sotkee välejänne...Eikös ne tällaiset asiat kuuluisi selvittää eikä lakaista maton alle? Ja yhdessä eikä erikseen! Ellei mies kuuntele, ja ota kantaa lähde...ellet kokonaan niin kokeeksi ainakin..Ainakin se panisi vähän ajattelemaan. Jos mies tykkää sinusta luuletko, että päästää pois!? Ei se kuule tule itkemällä miksikään...itselleen saa vain pääkivun..

Äänestä

Heippa!
Olen myös sitä mieltä, että nosta kissa pöydälle.
Voit myös pelata upporikasta/rutiköyhää ja pistää suhteenne katkolle. Pääasia on, että reagoit asiaan!

Maton alle lakaisemalla vain pitkität omia kärsimyksiäsi! Sinulla on oikeus olla onnellinen - ellei hänen kanssaan, niin sitten uuden rakkauden:)

Muista, että mikään (hyvä/paha) olotila ei ole pysyvä! Pahalla ololla varsinkin on taipumus syvetä. Onnesta kannattaa nauttia ja paha olo pitää pyrkiä poistamaan!

Äänestä

olen aikaisemmista kirjoituksistasi saanut käsityksen että rakastamasi henkilö on nainen.onko hän kenties löytänyt tilallesi toisen,vai muuttanut kokonaan mieskantaan,etsi sinäkin toinen ala kaikki puhtaalta pöydältä.unohda koko ihminen ,kukaan ei ole korvaamaton.ja sinähän tässä elät hylkäämis pelon alla,kuittaa koko juttu,unohduksen huomaan.tyhjän saa pyytämättäkin ,lippu korkealle, ja uusille metsästys maille.

Äänestä
  • Eit kait sentään. Mutta voihan sulla nyt lupa olla vieraisiin, kun toinen käy kanssa

    Äänestä

jättää joskus sivuun niin vaikealta kuin se tuntuisikin. Sydän on kumma "kapistus"..se ei valehtele, mutta elämä pitää elää...Elämässä on kaikesta tuskasta huolimatta myös paljon hyvää, jos malttaa odottaa..

Äänestä
  • NIIN juttelin tänään juuri asiasta ja sain vaihto kyssärin...Eli jos keskustelen asiasta avoimesti saan aina ...SELI SELI..Ja tätä en hyväksy..sillä jos ollaan rehellisiä ollaan sitä loppuun saakka..Minun periaatteeni..Myönnän että olen lesbo ja olemme olleet 5v yhdessä..Miehensä tulee kohta vapaille vesille.Siksi kyselen mitä aikoo minun kanssani???Harmittaa taas 5v turhaan satsattua elämää...OIKEASTI rakastan häntä vilpittömästi... :-)

    Äänestä

  • valittaja1958 kirjoitti:

    NIIN juttelin tänään juuri asiasta ja sain vaihto kyssärin...Eli jos keskustelen asiasta avoimesti saan aina ...SELI SELI..Ja tätä en hyväksy..sillä jos ollaan rehellisiä ollaan sitä loppuun saakka..Minun periaatteeni..Myönnän että olen lesbo ja olemme olleet 5v yhdessä..Miehensä tulee kohta vapaille vesille.Siksi kyselen mitä aikoo minun kanssani???Harmittaa taas 5v turhaan satsattua elämää...OIKEASTI rakastan häntä vilpittömästi... :-)

    KIITOS vastauksista...rakensi paljon?? Jätetään tää aihe ja hymyillään :-)) VASTAUKSET loppu kun sanoin mikä olen....ELI kiitos..

    Äänestä

  • valittaja1958 kirjoitti:

    KIITOS vastauksista...rakensi paljon?? Jätetään tää aihe ja hymyillään :-)) VASTAUKSET loppu kun sanoin mikä olen....ELI kiitos..

    vastausten loppuneen sen takia.. ;))
    Katso muita aloituksia, toisia on ilman vastauksiakin...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


valittaja1958 kirjoitti:

Miten pääsee yli siitä että tuntee ettei toinen ole samalla aaltopituudella?? yhdessä 5v Kohta 3:mas pyörä mukana ja en kestä sitä koska rakastan ihmistä vilpittömästi..Olen yrittänyt kysellä mitä aikoo mutta vaihtaa puheenaihetta. Tuntuu pahalta ,sillä rakastan häntä vilpittömästi..Olen avuton ensimmäisen kerran,elämässäni!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu