Jokaisen yllättävästi saapuvan viestin kuullessani salaa toivon, että se olisi sinulta. Jokaisen kaukaa lähestyvän vähänkään sinua muistuttavan naishahmon kohdalla toivon silhuetin tarkentuvan sinuksi.
Voin käskeä ajatuksiani, mutten taikoa olemattomiin sellaista, joka herää voimakkaana kerta toisensa jälkeen. Tunne ei koskaan kuollut. Edelleen sinä.
Voin käskeä ajatuksiani, mutten taikoa olemattomiin sellaista, joka herää voimakkaana kerta toisensa jälkeen. Tunne ei koskaan kuollut. Edelleen sinä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Niin ihana kirjoitus. Tiedän että hän ei ajattelisi minusta näin koska hän tietää että sitä viestiä en laita. Mukava että koet tällaista lämpöä toista kohtaan, nauti tunteesta. Vietä kiva sunnuntai.
Sinä et tiedä ajattelisiko hän näin. Sinä vain luulet.
Totta että perustuu vain minun olettamukseen. Olisi vaan meidän tilanteessa typerää että hän toivoisi ja odottaisi viestiä kun melkeinpä sovittiin että en mitään laita enkä minä voi sitä "lupausta" rikkoa.
Jos sinä haluaisit lähettää viestiä hänelle ja hän haluaisi saada sinulta viestiä niin miksi pidättäytyä jonkin lupauksen vuoksi?
Kunnioitus ehkä?
Mieluummin pidät kiinni kunnioituksesta kuin toimit molempien edun mukaan?
Nyt kannattaa hetkeksi pysähtyä miettimään että pitäisikö tuosta "melkein sovitusta lupauksesta" hieman joustaa.
Ei ole toistemme yhteystietoja miehen kanssa.
Kauniisti kirjoitettu! Nåinhän ne tunteet ilmoittaa itsestään. Voi toivoa näkevänsä toisen, näkee toisen, saman väriset hiukset omaavassa naisessa, näkee itsensä naisen kanssa eri paikoissa, näkee yhteydessä, jossa unohtuu ympäristö. Mutta, niinkuin kaikista hallusinaatioista. tästäkin voi seurata voimakas pahoinvointi, alakuloinen olo.
Ei kuitenkaan kannata taikuriksi alkaa, on myös ihmisiä, jotka eivät yksinkertaisesti, kykene tai osaa näyttää rakkauttaan, siitäkään huolimatta, että kokevat kiintymystä ja rakkautta.
Hyvin sanoit. Ja totta sekin, että tunne ei koskaan kuollut. En haluakaan sen kuolevan, rakkaus ei koskaan kuole.
Laita viesti niin toive käy toteen. Eihän se tunne näytä katoavan vaikka yrittäisikin.
Miehen kuuluu laittaa viestiä oikeassa elämässä.
Se olit aina sinä, sinussa on yhä sitä kipinää, joka saa mun liekkini leviimään..
Se on mies myös mun liekin sytytti tai aina sytyttää❤️🥰
Niin minäkin toivon..
Täysin sama viesti kuin aloitus, voisi lähteä multa eräälle miehelle. Silmä etsii, missä kuljenkin. Jokainen kerta kun katson viestejä, toivon että hänestä kuuluisi.
Miksi sinä et lähetä viestiä hänelle?
Olen muutaman kerran jo kirjoittanut hänelle viestin, mutta sitten olen empinyt lähetyksen kanssa ja jättänyt lähettämättä. Kunpa se mies lähettäisi minulle viestin.
Mitä se auttaa. Sitten emmit mitä vastaat. Et mitään tai jotain merkityksetöntä.
Ei etene pelkureiden suhteet
Ei se satu enää. Harjoitus tekee mestarin ja toisto on paras opetus.
Mulla kanssa sama. Mutta ymmärrän kyllä aivan hyvin järjellä ettei itseltään voi saada viestiä tai nähdä itseään kaupungilla, paitsi peilistä. Joten en kyllä koskaan odotakaan sellaista ❤️❤️😊😌