Iltalehti kirjoittaa, että yksi henkilö yritti varastaa Huittisten Alkosta 25 pulloa Koskenkorvaa piilottamalla ne vaatteidensa alle.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/dc390a50-d15a-4905-9fe8-86667cb18465
Juhlajuomia hakemassa?
10
150
Vastaukset
- Anonyymi
Tarviiko tänne tommosia jaella! Tavallinen tanokas oot!
- Anonyymi
Onko "henkilö" samaa seuruetta kuin sinä?
- Anonyymi
Katso Facebookin Lauttakylä-ryhmää - siellä on lisää keskustelua asiasta!
- Anonyymi
toisilla on väljät vaatteet..ja kyllä kossu janon sammuttaa.
- Anonyymi
Olikotaas pusihousunen kyseessä.
- Anonyymi
Lienee varusteltu vannehame?Ei pussihousuihin taida mahtua?Ja menee prässitkin
sekaisin.
- Anonyymi
Rahtihameeksi sitä sanotaan. Alkosta on kyllä turha yrittää viedä mitään, siksi tarkka valvonta on tuossa Valtion putiikissa.
- Anonyymi
Oliko kyseessä musta veronmaksajien kustantama hame? Johtuiko käry siitä että hameeseen oli unohtunut edellisen keikan moottorisaha? Avoimin mielin.
- Anonyymi
Valetta. 25 pulloa oli vasta alkua, niillä täyttyy vasta etutaskut.
- Anonyymi
" Alkosta on kyllä turha yrittää viedä mitään, " Kunniakansalais-väestönosaa e i saa kuitenkaan erityisesti tarkkailla.
Jotkin kauppiaat ovat saaneet sakkoa, kun ovat varoittaneet kassamyyjiä, että nyt tuli romaniväkee, valvokaa kunnolla.
Tuskin oli ensimmäinen kerta, kun laatikollinen Kosujuomaa lähti hameen alla Alkostakaan.
Googleta Youtubesta "Mannet varastaa korin kaljaa!", niin näet kuinka sutjakkaasti 5 sekunnissa mäyräkoirallinen katoaa nuoren naisen hameenhelman alle.
Nyt vaan tällä kertaa Huittisten alkossa joku sattui katsomaan oikeaan suuntaan, ja käry kävi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222