Sea FM ja verkon tarkistukset

digiradion kautta oli taas ahdistava lähetyskatkos "verkon tarkistus" laitoin myös palautteen asiasta
862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Palautteen itselle?

Äänestä
  • ihan Sea FM palaute sähköpostiin

    Äänestä

sama. striimi lagii jatkuvasti joten ei sellasta jaksa kuunnella. joten jatkossa skyplus varma valinta

Äänestä
  • Huoltotyöt on ihan arkipäivää kaikille radioille. Jos kuuntelee paljon ne saattaa sattua kohdille. Ei kukaan ahdistu muutaman minuutin paussista.. Vähän taas vaikuttaa tämäkin viesti vedätykseltä... Siksihän huoltoja tehdään ettei olisi häiriöitä, vaihdetaan laitteita ym.. Enpä ole koskaan huomannut päivällä huoltokatkoja. Yöaikaan sijoitus paras mielestäni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huoltotyöt on ihan arkipäivää kaikille radioille. Jos kuuntelee paljon ne saattaa sattua kohdille. Ei kukaan ahdistu muutaman minuutin paussista.. Vähän taas vaikuttaa tämäkin viesti vedätykseltä... Siksihän huoltoja tehdään ettei olisi häiriöitä, vaihdetaan laitteita ym.. Enpä ole koskaan huomannut päivällä huoltokatkoja. Yöaikaan sijoitus paras mielestäni.

    Tiedän pari radiota joilla esim RDSää ei ole korjattu melkein koko vuoden aikana. Kiss rätisi kaupungissani koko toissa kesän. Kukaan ei tehnyt mitään. Ehkä kuuntelua on niin vähän, ettei ihmiset laita palautetta. Jotkut radiot korjaavat vikansa ja ylläpitävät, joillekin tuntuu olevan melko lailla sama.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huoltotyöt on ihan arkipäivää kaikille radioille. Jos kuuntelee paljon ne saattaa sattua kohdille. Ei kukaan ahdistu muutaman minuutin paussista.. Vähän taas vaikuttaa tämäkin viesti vedätykseltä... Siksihän huoltoja tehdään ettei olisi häiriöitä, vaihdetaan laitteita ym.. Enpä ole koskaan huomannut päivällä huoltokatkoja. Yöaikaan sijoitus paras mielestäni.

    Ja yleensä se katkos ei edes ole jokapaikassa samaan aikaan. Voi olla, että radiokanavan omilta sivuilta ei kuulu, mutta FM ja muut nettiradiopalvelut kuuluvat tai sitten yksittäisessä nettiradiopalvelussa on se häiriö.

    Mitä SEA FM:n tulee jos näiden ongelmien korjausvauhti on yhtä nopea ellei välillä nopeampikin kuin paljon isommilla toimijoilla.

    Annan streemauspalvelujen osalta esimerkin. Maikkarin budjetti yli on puolet pienempi kuin YLE:n 530 miljoonaa. MTV palveluun ohjelmat ilmestyvät katsottavaksi viimeistään saman tien kun ne ovat alkaneet televisiossa. YLE Areenaan voit joutua odottelemaan jotain vasta tullutta uutislähetystäkin katsottavaksi vuorokauden tai aina sitä ei laiteta lainkaan sinne.

    En olisi huolissani ja näreissäni, jos Suomen suurin mediatalo toimii huonommin kuin pienemmät.

    Äänestä

Hurja parin minuutin katkos lähetyksessä. Joillakin radioilla melkein kappaleiden välissä tuo tauko.

Äänestä

Pelkkää mustamaalausta tämäkin ketju. On totta että isompien asemat voivat kuulua huonosti viikkojakin, mutta pienellä toimijalla jolla on vain yksi kanava ei ole edes siihen varaa.

Aidosti kanaviin panostamisen sijaan tullaan tänne mollaamaan muita, jotta kuulijamäärät kääntyisivät laskuun ja saisivat tehtyä sen helpoimman. Rahaa on vielä ainakin niin ei panosteta kanaviin vaan haalitaan mahdollisimman paljon kuuluvuusalueita ja kun se on tehty voidaan myydä Ylihintaan mainoksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

digiradion kautta oli taas ahdistava lähetyskatkos "verkon tarkistus" laitoin myös palautteen asiasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu