Miten mukava on kuunnella YLE klassista samalla kun lukee kirjaa. Rauhallista musiikkia, joka ei pääse sotkemaan lukemista. Mulla soi aina YLE klassinen kun luen kirjaa. Illalla taas kello 18.00 on mielenkiintoinen ohjelma yle radio suomella kun eetteistä pärähtää Luonto-Suomen sieni-ilta. Ihana ja mahtava YLE. Kyllä on höpöä kun saa nauttia laadukkaista radioista
YLE klassinen taustalla lukiessa
3
60
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkään persut tulee ja vie Ylen pakkorahoituksen pois. Mainostan joka ketjussa ja jatkuvilla uusilla aloituksilla. Yleä.
Ylelle sama kuin Bauerille ja Sanomalle. Panostakaa laatuun ja monipuolisuuteen sekä vaihtuvuuteen.- Anonyymi
Persut ei toivottavasti pääse päättämään enää asioista, persut on uhka koko Suomelle (ja Ylelle myös)!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut ei toivottavasti pääse päättämään enää asioista, persut on uhka koko Suomelle (ja Ylelle myös)!
Eipä tuo haittaisi jos joku poistaisi pakkoriistoveron. Uutisia näkee laajasti muualtakin. Uusi ohjelmia streemauspalveluista ja kaupallisilta kanavilta toisin kuin Ylen palveluista. Pelkkiä uusintoja. Radiossakin samat biisi vuoskymmeniä soitossa. Musiikin suoratoistopalvelusta voin kuunnella mitä huvittaa ja kaupallisilta kanavilta varsinkin jos osaa oikein valita kuulen paljon enemmän tuoretta musiikkia.
Olkoon mikä tahansa puolueen nimenä, kunhan YLE:n touhuun saadaan järkeä tai kuten jo sanoin pakkomaksu poistettua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436