Söpö/nätti rumempi kuin kaunis ?

Onko söpö/suloinen/nätti rumempi kuin kaunis? Minua ei ole koskaan kukaan sanonut kauniiksi, mutta useampi mies on sanonut esim. söpöksi/ nätiksi/ suloikseksi/ jne....

Tuntuu vain että en ole niin merkityksellinen ja vain kakkoslaatua, koska en ole kaunis tai seksikäs ikinä kellekkään

Mitä mieltä olette ???
16160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Lelunaiset on söpöjä, näteiksi ym ja silloin päätavoite on sänkykamarin puolella.

Eräs nainen kuulee pian miten kutsun häntä kauniiksi ja sanomassani on tunnetta takana että saatan punastua.

Äänestä

Kauniiseen rakastutaan/ kaunista halutaan panna

Söpö, suloinen, nätti.jne on sellainen jonka kaa voi olla kaveri. Sellainen nainen on tiskikone
feikkisuhde kavereille ja näin

Äänestä

Se oikee sanoo sitte kauniiksikkin, kyllä kai nuo muutki kuitenki ihan kelpo kehuja.

Äänestä

Tilanteesi on mielestäni parempi kuin jos olisit vain kaunis ja tietäisit sen.
Et voisi koskaan olla varma, pitäisikö miehet sinusta vai vain ulkokuorestasi?

Vaikkapa monet urheilulla rikastuneet on aikansa katseltuaan vaihtaneet, miss takahikiänsä, toiseen naiseen. En usko sen olevan sattumaa.

Laatu kakkonen, on hyvin merkityksellinen.

Ihmisenä taas vain sinä voit määritellä tasosi. Toiset ihmiset pyrkivät siihen vaikuttamaan, mutta sinä sen määrittelet. Teot ovat tässä merkityksellisempiä kuin esim. Suomessa tyypillinen uhoaminen.

Oma rakkaani ( kaunein koskaan näkemäni nainen) on aina joka asiassa minun puolellani. Silloinkin kun on erimieltä kanssani. Voin aina luottaa siihen. Hänen mielestään olen paras. Muiden mielipiteellä ei paljonkaan merkitystä. 1 riittää.

Kumma kyllä, myös uusi ympäristö, on saanut muidenkin mielestä tasoni nousemaan. Esim. työssä. Hänen mielestään olen komea, se riittää.

Äänestä

Yli 50v reilusti ja söpö. On siinä meriittiä. Mieskin voi olla söpö tai kaunis.

Äänestä

Missijonon kulmakarvat osuu toisiinsa, jos ne seisoo sivuttain. Melkoinen hyönteisarmeija.

Äänestä

Kaunis on miehekäs kasvoinen. Söpö hellyyttävä
Söpö on aina myös kaunis sillä ei ruma oo hellyyden tunteita aikaan saava, mutta kaunis ei välttämättä oo hellyyttä aiheuttava. Kaunis voi olla meikillä ja veitsellä saatu jykevyys. Söpöys on luonnollista.
Kaunis on naisten tavoite ulkonäkö. Mallit, missit, hollywood povipommit, söpöys on miesten ihannenainen. Vaimo ja tyttöystävä ihanne. Kaunista miehet käyttää yhden yön panona kun tissit töröllä ja peppuimplantit pystyssä minihameessa ollaan sadan kilon meikkikerroksissa ja tekotukassa. Aamulla kauneus on katsottu. Ei hellyyttävä joten vaihtoon

Äänestä
  • Naiset ihailee näitä tekokauniita eli plastikkia olevaa kauneutta. Siksi naiset itekin tavoittelee sitä ulkonäköö, koska heistä kauneus on ronskia meikkiä, tekotissejä, tekopyllyä, tekotukkaa, tekoripsiä, korkokenkiä, minihameita, tonnin verran hajuvesiä, tekohuulia.

    Sofia Belorf on hyvä esimerkki. Siinä on kaunis nainen. Mutta vain kaunis.

    Ennen veistä ja pakkelia sofia Oli söpö ja kaunis. Miehen makuun söpöläinen

    Veitsen jälkeen sofia on naisten makuun kaunis. Teollisesti muokattu barbi joka on vaan pelkästään kaunis. Söpöys on veistelty pois ja jylhän jykevä pakkeli babie on tilalla

    Äänestä

Mitä tuollaista miettimään. Mitä väliä onko söpö tai kaunis. Sehän on katsojan silmissä miten jonkun näkee.

Itse naisena arvostan luonnollisuutta. Tunnen monia naisia jotka näyttää hyvältä ilman kilon meikkikerrosta. Sellainen harvemmalle sopii.

Tärkeintä on se miten itsensä kantaa. Kauneus kumpuaa sisältä päin. Kun olet sinut itsesi kanssa, niin muutkin sen huomaa.

Kaikissa on hyvää ja huonoa. Ei liikaa kannata miettiä.

Jollekin sinä olet se maailman ihanin. ❤️

Äänestä
  • Jaaa

    Äänestä

Suo nyt anteeks, on pikkusen tärkeämpääkin ajateltavaa

Äänestä
  • Mutta silti kirjoitit aloituksen, jonka mukaan joku muka itkee seksittömyyttään? Olet sairas jos kuvittelet lyöväsi naisia lyttyyn tuolla keinolla

    Äänestä

Oon miettinyt tätä. Ja tulin pohdinnoissa siihen tulokseen, että

kauniit ja komeat on arkista silmänruokaa, niitä joita katselee kiinnostuneena kuin viimeisen päälle laitettua ja ulkonäkönsä tiedostavaa esinettä, mutta minkäänlainen suhde ei kiinnostai sellaisen kanssa.

Söpöt ja ihanat on niitä, jotka säväyttää syvemmin, saavat pään sekaisin jotenkin hallitsemattomasti ja nämä ovat eniten kumppaniainesta.

Kivat on kavereita ja ystäviä.

Neutraalit ketä tahansa, neutraalit ei herätä säväreitä.

Ja rumia ei ole olemassakaan.

Äänestä
  • Söpöt ja nätit on semmosia joitten kaa aletaan seurustelemaan. Tasoa 7-
    Sit kun on sen söpön saanut suhteeseen (aika helppo saada) niin voi pettää sitä söpöä kauniiden kanssa jotka on tasoa 9-10
    Kauniita naidaan, söpö on se mihin joudutaan me miehet tyytymään suhteessa et ois ees joku siinä hoitamassa kotia jne

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Söpöt ja nätit on semmosia joitten kaa aletaan seurustelemaan. Tasoa 7-
    Sit kun on sen söpön saanut suhteeseen (aika helppo saada) niin voi pettää sitä söpöä kauniiden kanssa jotka on tasoa 9-10
    Kauniita naidaan, söpö on se mihin joudutaan me miehet tyytymään suhteessa et ois ees joku siinä hoitamassa kotia jne

    Sanotko söpöksi Vaikkapa Tarja Halosta?

    Tolla logiikalla halittava söpöliini on tarja halonen

    Minusta naiset mieltää kauniiksi miehen kasvoiset naiset ja taas oikeesti kauniita he haukkuu mollo silmiksi, lapsen näköisiksi anorektikko vauvoiksi

    Eli naiset pitää miehen kasvoja kauniina ja tykkää naisilla sellaisista kasvoista

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Söpöt ja nätit on semmosia joitten kaa aletaan seurustelemaan. Tasoa 7-
    Sit kun on sen söpön saanut suhteeseen (aika helppo saada) niin voi pettää sitä söpöä kauniiden kanssa jotka on tasoa 9-10
    Kauniita naidaan, söpö on se mihin joudutaan me miehet tyytymään suhteessa et ois ees joku siinä hoitamassa kotia jne

    Mitä kulmikkaampi ja jykevämpi leuan luusto sitä kauniimpi naisista toinen nainen on.

    Söpöyshän tulee pehmeistä kasvojen muodoista. Pehmeämmästä leukaperien alueesta, suurista silmistä ja lämpöisestä herkästä katseesta

    Naiset tykkää kovista luuston rakenteista naisilla.

    Voimakas leuka, pienet silmät, musta meikki, tulipunaiset pusuhuulet.

    Piirteet hyvin voimakkaat ja kulmikkaat

    Heteroseksuaalisuus näkyy. Nainen hakee naisista miesmäisiä ominaisuuksia ja mieltyy

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko söpö/suloinen/nätti rumempi kuin kaunis? Minua ei ole koskaan kukaan sanonut kauniiksi, mutta useampi mies on sanonut esim. söpöksi/ nätiksi/ suloikseksi/ jne....

Tuntuu vain että en ole niin merkityksellinen ja vain kakkoslaatua, koska en ole kaunis tai seksikäs ikinä kellekkään

Mitä mieltä olette ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu