Kerro minulle

Haluaisin kysyä,mitä tapahtui?
Viime lauantaina menin mökilleni,avasin oven ja lattialla oli valkoinen höyhen.Tiedän,ettei viime käyntini jälkeen siellä ollut kaynyt kukaan! Olin ollut ajatuksissani koko päivän ajatellut häntä.
Olen pohtinut ja luin aikaisemman vistiketjun -Kariutunut enkeli,luin sen moneen kertaan.Koskettiko enkeli meitä? Tunne oli todella vahva ja on edelleenkin.
131432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eiköhän ne enkelit ole henkiolentoja... tuskin niiltä höyheniä putoo niinku kiiltokuvissa.

Äänestä

kaikki on mahdollista.kiiltokuvat heräävät elämään leijaillen alas kerroksistaan.höyhenet saavat siivet alleen nousten kohti aurinkoa kutittaen pölyhiukkasta joka laskeutuu,kun aika on.

eikä kaikkea voi lakaista maton alle.

sydämellä:kynitty kana

Äänestä
  • ei tuoreita havaintoja.

    Äänestä

yritä nyt vaan.en mene enää tohon lankaan.Rike...ja Tyty ja Töllinliisa ja ties kuka milloinkin.ähäpiti,ÄHÄPITI!

Äänestä
  • jokaisella
    henkilökohtainen,
    joka ottaa
    hihastasi kiinni
    liikenteessä
    ettet
    juokset punaisilla
    yli mukulakivetyksen
    harmaan

    Äänestä

  • Rike kirjoitti:

    jokaisella
    henkilökohtainen,
    joka ottaa
    hihastasi kiinni
    liikenteessä
    ettet
    juokset punaisilla
    yli mukulakivetyksen
    harmaan

    sua ei oo näkynyt rakkausrunoissa..vai olisiko niin ettäsinä olet jopa täyttänyt koko reviirin,niin ettei muulle oikein jää tilaa?rike rakkauden-nälkäinen,hakee korviketta.

    Äänestä

Usko enkeleihin.Sinua kosketti enkeli.

Äänestä
  • nii-in sanoi se enkeli käsipäivää, mutta kun minä haluan että se siinä samalla vetäisee minut syliinsä!

    Äänestä

Otan sinusta kiinni,puristan lujaa syliini. Huomaat että, olet olemassa minulle.
Olen halunnut koko tämän ajan tulla mökillesi.
On minä, enkelimme ja sinä.Rakastan sinua !

Äänestä

mökillä lattialta löytyisi pikkarit eikä mitään hemmetin sulkia.eiks muuten ole rikos toista jäljittää ja murtautua jonkun mökille?
ainiin mut tämähän olikin sen riken kynästä taas toi edellinen viesti.minä olen muuten varma melkein että rike on nainen.se on niin jotenkin ovela.

Äänestä

Olette väärässä melkein jokainen? enkeleitä on sen nyt ymmärrän,joillakin ei ole,minulle ja hänelle on. Tämä on jotain uskomatonta sanoisin.Kumpa tietäisitte! Miksi?

Äänestä
  • Uskon kun luen sinua.Kumpa löytäisin saman voiman kun sinä!

    Äänestä

Kyllä enkeli on kanssanne,tiedät sen. Luin sinua ja ymmärrän enkelinne, ole vahva,koska tunnet rakkauden jopa enkelin kosketuksena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Enkeleistä? kirjoitti:

Haluaisin kysyä,mitä tapahtui?
Viime lauantaina menin mökilleni,avasin oven ja lattialla oli valkoinen höyhen.Tiedän,ettei viime käyntini jälkeen siellä ollut kaynyt kukaan! Olin ollut ajatuksissani koko päivän ajatellut häntä.
Olen pohtinut ja luin aikaisemman vistiketjun -Kariutunut enkeli,luin sen moneen kertaan.Koskettiko enkeli meitä? Tunne oli todella vahva ja on edelleenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu