Aiemmin kaikki ok. Taustatiedoksi että koirani pelkäsi kaikkea pentuna mutta eritoten miehiä ja lapsia.
Tuosta pelosta oltiin päästy kutakuinkin pois. Kenenkään luokse se ei suinpäin mennyt edelleenkään muuta kuin tutut joita on kertynyt paljon.
Alkoi näin: Soitin tuttuun numeroon ja ihmettelin että kukaan ei vastaa eikä vastaajaakaan ole. Ei koko päivänä. Ajattelin että yritän huomenna aamusta.
Soitin seuraavana päivänä noin 9.30 ja hän vastasi mutta kauhea hälinä oli ja hän kysyi että voiko soittaa noin klo 11 kun näkee ne varausajat. Sanoin että ok.
Hän ei soittanut koko päivänä. Ajattelin että saa olla, muitakin on.
Hän soitti seuraavana aamupäivänä ja kysyi että niin mihinkäs me jäätiin.
Sanoin ettei jääty yhtään mihinkään vaan lupasit soittaa eilen mutta et soittanut.
Taas kaiken maailman selostusta mitä kaikkea oli tullut. Että puhuttiin perjantaista. Sanoin että minun kanssani ei olla puhuttu mistään päivistä..
No sitten sovittiin että vien koirani tulevana maanantaina klo silloin ja silloin.
Koko viikonlopun tuli voimistuvasti tunne että en halua viedä koiraa sinne. Soimasin itseäni että älä ole vainoharhainen, aiemmin on ollut ok.
Vielä maanantai aamuna ajattelin että perun mutta tunnollisena ihmisenä en sitä tehnyt. Ajattelelin syyksi vaikka että olen sairastunut tai jotain muuta.
Niin sitten mentiin. Aiemmin kun on oltu siellä ei ole ollut muita koiria. Nyt oli häkissä lattialla koira joka haukkui ja vinkui ja omani oli peloissaan. Omani ei ymmärtänyt alkuunkaan miksi siellä on muitakin. Ko. tila on pieni, sinne ei paljon jää tilaa pesualtaan ja trimmauspöydän jälkeen.
Kun hain koirani näytti että kaikki ok. En tutkinut sitä tarkemmin vaan suunnistimme autoa kohden.
Oli sovittu kuin aina että lyhyeksi mutta niin että ihoa ei näy. Paikoin olikin näin mutta esim. rinta oli kuin kynitty kalkkuna. Ei karvan karvaa. Samoten pippeli ja kivekset joita se aristeli kaksi viikkoa. Meni melkein kaksi viikkoa että se lopetti sen spurttailun kokonaan.
Paskamaisinta on se että huomasin taas ensimmäisen miehen kävellessä vastaan koiran häipyvän piiloon. Niin pitkälti kuin pääsee.
Siitä kuitenkin pian palauduttu ja ei varmaan mitään pysyvää.
Arvatkaa menenkö uudestaan.
Kolmas trimmaus oli huti
2
107
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko se trimmaaja mies?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam27114483Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu697320Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117151Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä655167K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1154900Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754734Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014525PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *224439Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784187Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023978