Aiemmin kaikki ok. Taustatiedoksi että koirani pelkäsi kaikkea pentuna mutta eritoten miehiä ja lapsia.
Tuosta pelosta oltiin päästy kutakuinkin pois. Kenenkään luokse se ei suinpäin mennyt edelleenkään muuta kuin tutut joita on kertynyt paljon.
Alkoi näin: Soitin tuttuun numeroon ja ihmettelin että kukaan ei vastaa eikä vastaajaakaan ole. Ei koko päivänä. Ajattelin että yritän huomenna aamusta.
Soitin seuraavana päivänä noin 9.30 ja hän vastasi mutta kauhea hälinä oli ja hän kysyi että voiko soittaa noin klo 11 kun näkee ne varausajat. Sanoin että ok.
Hän ei soittanut koko päivänä. Ajattelin että saa olla, muitakin on.
Hän soitti seuraavana aamupäivänä ja kysyi että niin mihinkäs me jäätiin.
Sanoin ettei jääty yhtään mihinkään vaan lupasit soittaa eilen mutta et soittanut.
Taas kaiken maailman selostusta mitä kaikkea oli tullut. Että puhuttiin perjantaista. Sanoin että minun kanssani ei olla puhuttu mistään päivistä..
No sitten sovittiin että vien koirani tulevana maanantaina klo silloin ja silloin.
Koko viikonlopun tuli voimistuvasti tunne että en halua viedä koiraa sinne. Soimasin itseäni että älä ole vainoharhainen, aiemmin on ollut ok.
Vielä maanantai aamuna ajattelin että perun mutta tunnollisena ihmisenä en sitä tehnyt. Ajattelelin syyksi vaikka että olen sairastunut tai jotain muuta.
Niin sitten mentiin. Aiemmin kun on oltu siellä ei ole ollut muita koiria. Nyt oli häkissä lattialla koira joka haukkui ja vinkui ja omani oli peloissaan. Omani ei ymmärtänyt alkuunkaan miksi siellä on muitakin. Ko. tila on pieni, sinne ei paljon jää tilaa pesualtaan ja trimmauspöydän jälkeen.
Kun hain koirani näytti että kaikki ok. En tutkinut sitä tarkemmin vaan suunnistimme autoa kohden.
Oli sovittu kuin aina että lyhyeksi mutta niin että ihoa ei näy. Paikoin olikin näin mutta esim. rinta oli kuin kynitty kalkkuna. Ei karvan karvaa. Samoten pippeli ja kivekset joita se aristeli kaksi viikkoa. Meni melkein kaksi viikkoa että se lopetti sen spurttailun kokonaan.
Paskamaisinta on se että huomasin taas ensimmäisen miehen kävellessä vastaan koiran häipyvän piiloon. Niin pitkälti kuin pääsee.
Siitä kuitenkin pian palauduttu ja ei varmaan mitään pysyvää.
Arvatkaa menenkö uudestaan.
Kolmas trimmaus oli huti
2
84
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko se trimmaaja mies?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662298Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣281602Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711560Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.911350Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841214Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1151151Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241130En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949