Kaukopartiomiesten temput Venäjällä

Tekivät miehen töitä polttivat Rissalan ja Kissalan
Näitä muistellessa...
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oli ne aikoja....

Äänestä
  • Hyvää työtä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvää työtä

    Sota on sotaa mies miestä vastaan Rissalassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sota on sotaa mies miestä vastaan Rissalassa.

    Näin se oli Rissalassa

    Äänestä

Entäpä Hiitolassa? Mitä tapahtui Hiitolassa?

Äänestä

Kerrankin Joonas Arskanpoika Julkunen toimitti lankkuviinaa kaukopartiomiesten juotavaksi ohraasta juu siitä myöhemmin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tekivät miehen töitä polttivat Rissalan ja Kissalan
Näitä muistellessa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu