Pihajätteet

Olisko taas aika kärrätä lavat katukuvaan ettei tarvi lehtiä naapurin pihaa viedä. Kiitos nam.
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olishan se hienoo jos vaikka pihaportilta tulisivat ne roskat hakemaan. Ja mikä parasta, jos vaikka vielä viitsisivät haravoidakkin ne tontilta.????? Kyllä nykyaikana pitää kuitenkin itsekkin vielä joyain tehdä. Me täältä syrjäkulmilta kuljetamme vielä itse puidenlehdet ja samalla muut puutarhajätteet jäteasemalle, mihin ne saa viedä ilmaiseksi. Kai kaupunkilaisille pitäisi siitä hommasta vielä vähän maksaakkin että se tuntuisi mukavalta. Vaivautukaa vielä tekemään jotain itsekkin..

Äänestä
  • Mitäs asut syrjäs.surkee

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäs asut syrjäs.surkee

    Pantse asuu, ja Aku ja Mara.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olisko taas aika kärrätä lavat katukuvaan ettei tarvi lehtiä naapurin pihaa viedä. Kiitos nam.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu