Onkohan joku muu kiinnittänyt huomiota siihen että prismasta on tavara vähentynyt huomattavasti. Useat hyllyt ammottavat tyhjyyttään. Ennen aina ollut kaikkea mitä tarvitsen, mutta viime viikolla vaikutti jotenkin tyhjältä koko kauppa.
Myllyn prisma
Anonyymi
131111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olut ei ainakaan sieltä loppu ollut kun lauantaina kävin hakemassa. Myös hernekeittoa näytti olevan hyllyssä runsaasti.
Onkos vessapaperia?
Vessapaperi on prismassa kauppatavaraa johon on hyvä pyyhkiä vaikka perse.
Aina tuolla ollut samaa ongelmaa. Varsinkin jos menet myöhemmin illalla, hyllyt tyhjiä. Olen vaihtanut Länsikeskuksen cittariin. Valikoima parempi ja hyllyissä tavaraa.
Tänään oli ainakin heti aamusta jo hyllyt täynnä tavaraa.
Ette te haahkat nyt nälkään kuole! Lapsenlapsillenne tuli kuitenkin aikanaan todella ankeat olot tässä maailmassa!
Prismassa(kin) kuten monissa muissakin kaupoissa tyhjätään hyllyjä, että saadaan joulutavarat esille.
Minä näen asian niin, että nyt syystä tai toisesta ajataan S:ää alas, jotta markkinavetoinen ja yksityinen Citymarket ja K-kauppa pärjäisi. Ja todella K on profilitunut tuotteillaan.
S:lle käy kuten Postille!
Ajetaan S-ryhmää alas? Voitko kertoa miksi ja kuka ajaa? Vapaaehtoisesti luopuvat kilpailusta? Ei S-ryhmä ole valtio-omisteinen.
Ei löydy XL-kondomeja..
ei kait niitä omaan päähän laiteta. Sitä varten on olemassa pipot,
Täh
Nyt löytyy ja tulee käytettyä varsinkin kun on kesä ja tytöt valmiina...