Naapurit armaat

Kertokaa, jos teillekin on sattunut paskanaapurit. Voitte kertoa myös, jos itse satutte olemaan sellaisia.
12685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

No emme kerro. Meillä ei ole tapana haukkua ihmisiä.

Äänestä

Ensin on hyvä katsoa peilistä, ennenkuin alkaa haukkumaan naapureita.

Äänestä

Paskat niin voi ajatella naapuri kun en muuta tiedä kun nimen hyvä niin mulle ei kuulu asumme ok, talous

Äänestä
  • Paska varmasti olen itsekin naapurina mutta jos olen se mikä aiheuttaa nettiin siitä kirjoittaa ota yhteyttä meihin ja keskustellaan jos ei sopua synny sen jälkeen jos ainut keino levitä missä tuntuu laki kuitenkin koskee meitä kaikkia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paska varmasti olen itsekin naapurina mutta jos olen se mikä aiheuttaa nettiin siitä kirjoittaa ota yhteyttä meihin ja keskustellaan jos ei sopua synny sen jälkeen jos ainut keino levitä missä tuntuu laki kuitenkin koskee meitä kaikkia

    Laki on niin, kuin sitä luetaan. Täällä Nurmeksessa sen tulkintaa johtaa arvostettu ja valtakunnallista tunnettavuutta saanut johtaja. Virkamiehet puolestaan kuuliaisina toteuttavat tulkintoja. Nöyrästi niin kuin heille esimies on ohjeet antanut Naapureille asioista ilmoitetaan kapealla A-5 paperista vinoon leikatulla suikaleella. Siinä kehotettiin naapureita olemaan ystävällisiä, kenelle ja miksi. Se ei vain käy ilmi. Kouluissa on päteviä suomenkielen opettajia, joten uskoisin tällaisten perusasioiden olevan hallinnassa. Varsinkin silloin, kun suikaleen lähettäjä on "hehkuttanut" omaavansa useita titteleitä. Tosin joukkoon on mahtunut onneksi titteli jonka jokainen meistä voi omaksua. Variaatiot kulloisenkin mielialan mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paska varmasti olen itsekin naapurina mutta jos olen se mikä aiheuttaa nettiin siitä kirjoittaa ota yhteyttä meihin ja keskustellaan jos ei sopua synny sen jälkeen jos ainut keino levitä missä tuntuu laki kuitenkin koskee meitä kaikkia

    Koiruus älähtää, kalikka kalahtaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koiruus älähtää, kalikka kalahtaa!

    Jos tunnet minut ilmoita mihinkä kalikka kalahti.

    Äänestä

Voi olla satiaiset, niitä on nyt paljon liikkeellä.

Äänestä

Meidän talossa roskasakkia riittää...on mölisevää mustalaista ja vapaan kasvatuksen nuorisoa.Hyvä talo mennyt pilalle joten etsiskelen rauhallisempaa taloa.Harmittaa kun talossa asuu mukaviakin naapureita ja sijainti on loistava.Ei vaan hermo kestä jatkuvaa yövalvomista ja paikkojen sotkemista ja hajottamista.Yhtiövastikkeet nousee näiden kusipäiden takia.

Äänestä

Tähän sopii hyvin, tiedätkö mikä naapurillasi on parempi, kuin sinulla?
Luonnollisesti naapuri!

Äänestä

Se on tuo Nurmekseen sukurutsaus sillä tasolla et tuskin hyvää naapuria on olemassakaan

Äänestä

ikävä sanoa, että naapurimme ovat itse pahuus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kertokaa, jos teillekin on sattunut paskanaapurit. Voitte kertoa myös, jos itse satutte olemaan sellaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu