Kahdeksas viikko alkaa korkki kiinni

Anonyymi

Antabuksen käyttöä ei ole arvannut lopettaa. Mutta kaljamahan ympärys on pudonnut monta senttiä ja pienemmätkin paidat menee taas päälle.
Aika mahtavaa!

5

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneks olkoon, ja tsemppiä jatkoonkin.
      Vaikuttaa että hyvin on lähtenyt raitistuminen käyntiin.
      Antabustakaan ei kannata lopettaa jos vähänkin epäilyttää kuinka sitten käy ilman sitä.

      Onhan tuo mahtavaa.

    • Anonyymi

      Kannustusta jatkoon!
      Tuo kaljamahailmiö ihmetyttää minua. Minulla toistuu ilmiö jossa kuukauden putken aikana painoni laskee 3kg. Mielestäni syön riittävästi ja jopa terveellisesti paitsi, että makeaa menee tavanomaista enemmän.

      Tämä vuosi kokonaisuudessaan on pisin raitis kausi 60:een vuoteen.

    • Anonyymi

      Jatka samaan malliin!

      Oma ulkonäköni on muuttunut 4 kk todella paljon kun lopetin juomisen kokonaan. Näytän aivan eri ihmiseltä ja nimenomaan ihmiseltä!

      Naama ei ole pöhöttönyt eikä punoita, hilsettä ei ole enää päässä ja vatsan ympärys on pienentynyt todella paljon ja enää ei ole sellaista kaljatynnyriä. Paino on muutenkin tippunut todella monta kiloa ja iho on sellainen kirjas ja kuulos ja silmät ovat taas eloisan näköiset, eivätkä kuin jollain kuolleella kalalla.

    • Anonyymi

      Hieno homma jatka samanlailla.

    • Anonyymi

      Onneksi olkoon raitistumisesta! Itselläni tulee 29.12.20 vuosi raittiina täyteen. Ensimmäiset 6 kk käytin Antabusta ja käyttäisin vieläkin, mutta siitä tuli sivuvaikutuksena mieletön väsymys, joten oli pakko lopettaa sen lääkkeen käyttö. Jos sulla ei Antabuksesta tuu sivuvaikutuksia, niin käytä ihmeessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      273
      5122
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4221
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3609
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2719
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1909
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      111
      1725
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1501
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1073
    Aihe