Samsung puhelin kokemuksia, J6 2018

Anonyymi

Kerron, koska uudetkin voivat olla samanlaisia.  Ja joku tietysti ostaa vielä tämänkin.

Pahinta on akku, jo 1,5 vuoden ikäisenä täyteen ladattu oli aamulla alle 70 %.
Nyt 2 vuotta  1 kk vanha on tasan vuorokauden latauksesta 40-50%.
Puhelimella ei ole soitettu yhtään puhelua, eikä sitä edes kuljeteta kuin 1-2 tuntia vuorokaudessa.
 Asetukset on palautettu ja sen jälkee harmina hurja määrä kaiken maailman Samsung asetuksien ja lupien ja ilmoitusten poistoja
ja tässä vaiheessa aloitin vain Googlella, eli ei ollut muita ja tietysti hurjasti Samsungin  juttuja.
VERTAILUNA on kaksi yli 5 v vanhaa joissa laskee vrk 80 %.  Samoin myös 4 ja 5 vuotta takaperin 1 v käytettynä saaneissa Samsungeissa akku kesti , mutta Anroitin ikä tuli vastaan sovelluksille.

Toinen ärsyttävä, aina tulee , "on löydetty kansio", jotain Samsungin juttuja.  Niitä on useampia, joita ei saa piilotettua, ovat harmaana, ei voi tehdä mitään. Nyt tuli sähköpostiin ilmoitus, joku Samsungin tallennus lopetetaan. Jos olisin innostunut,  onneksi en innostunut Samsung ohjeista ja apeista.

3

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samsungin ongelmia. Puhtaalla Androidilla seuraava malli niin säästyy näiltä..

    • Anonyymi

      On se kumma, ollut 2 samsung a 3 koskaan mitään ongelmia, 2014 malli ja 2017 malli, näin täällä.

    • Anonyymi

      Itsellä toinen android Nokia nyt. Paljon tehokkaampi tämä Nokia 6.2 kuin samanhintainen samsung a40, eikä ole turhaa sälää, puhdas android. Nyt tuo Nokia 5.3 :n hintakin laski se on vielä parempi. Samsung hyvä yli 500€ puhelimissa, ne ei vaan kiinnosta...akunkesto näissä myös parempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe