Huhtasaari on sitä mieltä, että Suomen evankelisluterilainen kirkko on punavihreiden kahvikerho ja että teologinen tiedekunta on mädätetty eikä
puolet naispapeista usko, että Jeesus on Jumalan poika.
Hän on kuulunut adventtikirkkoon, mutta erosi siitä.
Hänen mielestään Jumala järjesti sen, ajoi hänet pois adventtikirkosta,
ettei adventisteja voi rääkätä hänen takiaan.
"Kuinka paljon papit joutuisivatkaan selittelemään, jos minä, paha
"natsirasisti" kuuluisin siihen kirkkoon".
Huhtasaari fanittaa Trumpin politiikkaa.
Huhtasaari on erityisopettaja ja uskonnon aineopettaja, joka pitää itseään fatalistina
ja kreationistina.
puolet naispapeista usko, että Jeesus on Jumalan poika.
Hän on kuulunut adventtikirkkoon, mutta erosi siitä.
Hänen mielestään Jumala järjesti sen, ajoi hänet pois adventtikirkosta,
ettei adventisteja voi rääkätä hänen takiaan.
"Kuinka paljon papit joutuisivatkaan selittelemään, jos minä, paha
"natsirasisti" kuuluisin siihen kirkkoon".
Huhtasaari fanittaa Trumpin politiikkaa.
Huhtasaari on erityisopettaja ja uskonnon aineopettaja, joka pitää itseään fatalistina
ja kreationistina.
Vastaukset 70
Vanhimmat
"Hän (Huhtasaari) on juutalais-kristillinen Israelin ystävä, mutta joskus hän
peukuttaa vaikka Puolan äärioikeiston marssia, jossa on natseja mukana".
(Huhtasaaren kirjasta)
"""Hän (Huhtasaari) on juutalais-kristillinen Israelin ystävä ..."""
Niin, eikö siis ole huvittavan kaukaa haettua sellainen vitsi, että häntä samaistetaan antisemitistiseen keskitysleirin vartijaan. Kenen ontossa päässä sellainen nyt sitten olikin kehittynyt.
Huhtasaari ei kuulu kirkkoon totta. En usko että Kankaanniemikään, hän on Hakkaraisen tilalle eduskunnassa. Hakkarainen on metsäasiantuntija EU:ssa, jossa ei ole paljon metsiä Suomen ja Ruotsin ulkopuolella joten Hakkarainen on avainhenkilö EU-parlementin metsäasioissa
Huhtasaari ja Hakkarainen: Ilmastolaki on vastuuton hanke
googlaa ylläoleva Team-Hakkaraisen tiedote 8.10 – Ilmastolaki on täysin viherideologinen hanke ja aiheuttaa ainoastaan ongelmia teollisuudelle, maataloudelle ja liikkumiselle, toteaa ympäristövaliokunnan jäsen Teuvo Hakkarainen.
Kyseinen herra on metsässä ja sinne hän kuuluukin.
hakkaraiset huhtasaaret ja koko kyseinen porukka on taka metsän asukkaita.
Joten eikun äänestämään !!!
Laura Huhtasaari ei ole kirjoittanut yhtään kirjaa itsestään, vaan hänestä on pari muuta yhdessä kirjoittanut kirjan, joka sisältää valheellisia(kin) tietoja.
Samanlaista paskanheittoa kuin esim. Trumpista ovat monet kirjoittaneet.
Ei voi sanoa hänen "kirjassaan" olevan jotain mieltä tai sanovan jotain, koska kirja ei ole hänen kirjoittamansa.
EUn mamupaketti tulee oletko valmis maksamaan?
Huhtasaari 7.10. , googlaa
youtube Mamupaketti
Tuleeko Nordeasta postipankki?
onko sormus tallella vai jäikö se päivähotelliin?
NORDEA TUO ASIAKKAILLEEN UUDENLAISIA LÄHIMAKSAMISEN VÄLINEITÄ - NYT VOI MAKSAA ERIMERKIKSI SORMUKSELLA
Tuleeko N:sta postipankki 2
EU haluaa pankkikonsolidaatiota
Nordea on ainoa suuri pankki myynnissä
Muuama vuosi sitten Hollanti oli ensin kiinostonut Amro
ja sitten ei
Tuleeko Nsta postipannki kakkonen? Nyt on jälleen mainittu Belgia Hollanti Nn omistajana
Lisäksi Solidium, siis Suomi, mutta mutta ... voi olla ettei tule postipankki kakkosta, koska hallitus on äärivasemmistolainen kom Marin
Finländska Sampos önskan att minska sitt ägande i Nordea gör storbanken till en het bricka i den konsolidering av det europeiska banksystemet som bland annat Europeiska centralbanken vill se. Det rapporterar Dagens Industri. En eventuell partner finns sannolikt i Belgien eller Holland, uppger sig tidningen erfara.
Persuja huolestuttaa vähäinen tuvapaikanhakija määrä ja maahanmuutto yleensä.
Muihin puolueisiin sillä ei merkitystä, se on yleismaailmallinen ilmiö, suomi toimii niinkuin oikeusvaltio toimii, suomi ei ole eikä tule Unkarin kaltaiseksi.
Suomi toimii maahamuutto päätöksissään ihankuin persuja ei olisi olemassa, persut saa ihan vapaasti vaikertaa, eihän persut osallistu uutenkaan tulijoiden kotoutuksiin.
Suomessa on jossain vaiheessa miljoona matua, silloin persut on etninen vähemmist.
Kirja on kirjoitettu Huhtasaaren kanssa yhteistyössä, häntä haastatellen.
Onneksi hänelle niin.
Jos hän itse olisi joka sanan kirjoittanut, hänet vietäisiin hoitoon ?
Ei ole hänen kanssaan yhteistyössä kirjoitettu, vaan on kirjoitettu hänen kahden haastattelunsa pohjalta värittäen/vääristäen ja lisäten "kirjailijoitten mielikuvituksen oikeudella" .
Jos olisi hänen kanssaan yhteistyössä kirjoitettu, niin Lauran olisi ennen kirjan julkaisemista annettu lukea se ja korjata valheelliset tiedot.
Mistä valheellisuuksista Huhtasaari on sinulle kertonut ?
Minulle?
On hän kertonut niistä yhtä hyvin sinullekin juutuupilla (pikkusenkin ivallisen huvittuneena tosin, huumorintajuinen kun on).
Kirja on selkeästi myötämielinen Huhtasaarelle. Siinä tuodaan hänen "parhaita" persupuoliaan esiin äänien toivossa.
Keskuspankit työntävät rahaanne markkinoille
Kertokaa lapsillenne jne. että nyt on tilaisuus kerätä
pähkinät kotiin
Vahanen elvyttää, saatte nyt vähän aikaa ilmaista rahaa. Ette ole ansainneet sitä. Sitten Vanhanen lähtee hallituksesta. Alkaa kiristäminen, palveluja vähennetään, eläkeikää nostetaan ja veroja, palkkoja alennetaan, työttömyysturvaa kavennetaan, työpaikkoja poistuu Vietnamiin, ei poistukaan, se on tullut liian kalliiksi vaan Bangladeshiin siellä riittää (250 miljoonaa rutiköyhää islamilaista 2050)
No niin, mutta nyt rahaa tulee kaikista tuuteista, vielä jonkin aikaa, toimikaa. Keskuspankkiirit ovat lähes yksinomaan sitä mieltä, että he voivat lisätä elvytystä maailmantalouteen. Pienetkin vihjeet elvytyksen purkamisesta päättyivät reilu vuosi sitten, kun Yhdysvaltain keskuspankki kokeili paluuta normaaliin aiheuttaen markkinapaniikin. Peruuttaa ei siis oikein voi enää, vaikka keskuspankkien toiminta ohjaa pääomat enenevissä määrin kannattamattomiin kohteisiin
MATU työvoimana. Jokainen afrikkalainen ja lähi-idän osaaja menee USA:han (ehkä Englantiin vielä ehkä Ranskaan, englanti ja ranska ovat opiskelukieliä muslimimaissa) joissa on alhaisemmat verot eikä suostu maksamaan haloslaisia roistoveroja oman maansa kansalaisille jotka makaavat sossussa. USA:ssa on 6 - 10 osavaltiota (riippuu siitä millä tasolla vero katsotaan) JOISSA EI OLE PAIKALLISVEROA osavaltiossa OLLENKAAN
ja jos on tohtori, keksijä tai putkimies, hän menee Afrikasta USA:han eikä maksamaan haloslaisuutta sossuveroina Suomeen, lisäksi USA:ssa on iso markkina ja englannin kieli eikä pieni markkina ja suomi ja pakkoruotsi kielenä. Valtaosa osmaleista on esim. lähtiessään lukutaidottomia koneinsinöörejä joiden todistukset vain ovat jääneet kotiin, niitä on erityisesti RUOTSISSA jossa koulutaso on romahtanut. NO SITTEN RUOTSI OTTI HOMMAN HOITOON ja putsasi tutkimuksista pois matut niin KOULUTULOKSET PARANIVAT. Ensin sitä pidettiin avoimena petoksena arvioinnissa, mutta sitten maan tapana, kaikki ok
Ruotsi siivosi maahanmuuttajat pois PISA-oppimisvertailusta – OECD hyväksyi tempun, suomalaisasiantuntija ihmettelee moista. Lähde SuomenUutiset
Oppimistuloksista siivottiin pois alle 3,5 vuotta ruotsalaista koulua käyneet, ulkomailla syntyneet oppilaat. Muilla vertailumailla raja on yksi vuosi. – Tämä ei tietenkään ole oikeudenmukaista, sanoo Suomen PISA-johtaja Arto K. Ahonen Expressenin haastattelussa.
Pähkinät kotiin elvytyksessä ja kaupassa. Vielä ehtii muttei kauan
Trump ja USA:n puolustusvoimat (Pentagon Pn) autavat teitä tukemalla Suomen taloutta (Nokiaa), Usalla ei ole vastaavaa verkkoyritystä, juhannuksena Pn ilmoitti että Huawei on 20 vaarallisen yrityksen joukossa jolla on suora alaisuus Kiinan asevoimissa. Kommunistit tunkeutuvat USA:n talouteen (Pn) The 20 companies included Huawei Technologies Co. and Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., as well as a number of state-run enterprises. Pentagon said it was providing a list of “Communist Chinese military companies operating in the United States"
Nyt se alkaa. Työpaikat poistuvat kokonaan. Microsoft hyväksyy puolet työajasta tehtäväksi kotona, sen kuin keittelee kahvia ja juttelee vaimon kanssa hauskoja. TÄMÄ ON PYSYVÄ MÄÄRÄYS ei riipu koronasta
Microsoft maksaa työntekijälle jotain kuluja kotitoimiston ylläpitämisestä mutta ei muuttokustannuksia. Saa muuttaa muihin yksiköihin Microsoft is allowing its employees to work from home permanently
JOPA on persutrollausta. Halla-ahonäänestäjä on "herännyt" ?
Tellukka+Tänään+15:28
"Ei+ole+hänen+kanssaan+yhteistyössä+kirjoitettu,+vaan+on+kirjoitettu+hänen+kahden+haastattelunsa+pohjalta+värittäen/vääristäen+ja+lisäten+"kirjailijoitten+mielikuvituksen+oikeudella"+"
Ei+kannata+Tellukka+kinata+näiden+kanssa.+Tärkeintä+on+että+Huhtasaari+tulee+äkkiä+pois+Poriin+edustajaksi+EU:sta+turhaparlamentista
Huhtasaari+piti+kirjasta+ennakkoäänestyksen+lauantaina+kun+se+ilmestyi+tiistaina,+ei+siis+ole+hänen+kirjansa,+nimikin+on+sopimaton
Huhtasaari+ÄÄNESTYS+5.9.+""Tiistaina+julkaistaan+kirja+(Missä+Laura,+siellä+ongelma),+jossa+sanon+Jumalan+käyttävän+Trumpia.+Trump+on+tehnyt+paljon+kristillisen+oikeiston+eteen+ja+tämä+on+minun+näkemykseni.++Media+ja+vihervasemmisto+nostaa+tämän+esiin,+pilkkaa+ja+nauraa+tälle+vähintään+viikon?
Kyllä+84.3%++Ei+15.7%
"""Tärkeintä on että Huhtasaari tulee äkkiä pois Poriin edustajaksi EU:sta turhaparlamentista"""
Jokunen aika sitten luin, ettei hän enää aio osallistua kuntapolitiikkaan.
Tuossahan se onkin:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006635990.html
Huuhaa-Huhta puhuu läpiä päähänsä.
Häntä kismittää, että suomalaiset on tehneet Suomesta rasistisen.
Hahhhah. Persut mm. hän itse on tehnyt Suomesta rasistisen maan, jossa
rasistisilla ihmisvihaajilla on oikein puolue, joka ammatikseen ajaa
ihmisvihaajien asiaa.
Trump ja Nokia etenevät. Trumpin maaliskuinen 5G-strategia, pitäisi tulla ennen vaaleja lokakuun lopussa. The Trump administration said it is still working on a cohesive plan for 5G, and expects to publish the plan by the end of October. Kukaan ei tiedä sisältöä, mutta sisältänee verkkojen rahoitusta USA:ssa ja eiköhän potki Huawein rippeetkin ulos
eli lähtökohta on Nokia ja Ericsson mukana rakentamassa Amerikkaa Suureksi maga maga
Huhtasaaren kirjaa lukiessa tuli mieleen, että koskahan hän ehdottaa
vanhushoivan ulkoistamista Viroon säästösyistä ?
Hän jo ehdottanut vankien siirtämistä Viroon ja hänen logiikkansa (!?)
mukaan säästöt kasvaisivat, jos rangaistuksia vielä pidennettäisiin.
Kom Marin naamaa katsoessani tuli sama mieleeni, että koskahan hän ehdottaa
vanhushoivan ulkoistamista Viroon säästösyistä ?
Minun mieleeni tulee vielä enemän kun katson Antti RInteen naamaa, en katso
Huhtasaarelta on kysytty, miksi hän ei valita Julkisen sanan neuvostoon,
kun hänestä on hänen mielestään väärin.
Huhtadaari vastaa: "Ei ne mitään mitään tekisi. Ei ne ole persumielisiä".
Buahhhahhhaaaaa.
piti lukea: ....kun hänestä on hänen mielestään kirjoitettu väärin.
Eikö olekin Lauralla hyvä huumori. Kaikki vain eivät sitä ymmärrä.
Hänellä on tärkeämpiäkin asioita hoidettavanaan kuin keskittyä märehtimään hänen omaan persoonaansa kohdistuvia loukkausyrityksiä (joihin hän on jo tottunut), hyvän itsetunnon omaava ja itsevarma kun on.
Huhtasaari on huonon huumorin ruumiillistuma.
Niinhän onttopäinen tosikko sen voi mieltää.
Aivan, pitää olla sairas huumorintaju, jos joku Huhtahullun juttu naurattaa.
Itsepä tiedät.
Sinuahan näkyi naurattaneen.
Ainakin sinun nikkisi alla tuo :""" Buahhhahhhaaaaa."""
Kristitty Huhtasaari toteaa politiikoista, joista hän ei pidä:
"En halua yksilöidä heitä, mutta he ovat suoraan sanoen mulkkuja !"
Missä sanoo niin?
Laita linkki tai valehtelet.
Lumiukot ts. asiantuntevat analyytikot ovat pihalla ja heräävät nyt, ts. eivät luottaneet
Nokiaan eivätkä osanneet lukea taloutta UBS belässt Nokia auf ‘Buy’ - Ziel 4,50 Euro
UBS nostaa sussitusta nyt (vasta)
Joku mainitsee yllä julkisen sanan neuvostoliiton
Kepun Kaleva Oulussa aloitti vihapuheella suomalaisia vastaan rasistisen yleistävän väitteen PÄÄKIRJOITUKSESSA
Kaleva julkaisi 20.5.2008 kakkospääkirjoituksen otsikolla Rovaniemen surmien jäljet hirvittävät. Vähän sitä ennen mies oli ampunut kaksi ihmistä ja haavoittanut vakavasti yhtä Rovaniemen keskustassa. Sitten sanatarkka sitaatti: ”Päissään surmaaminen on (suomalaisten) kansallinen, ehkä suorastaan geneettinen erityispiirre. Vastaavaa ei löydy esimerkiksi Ruotsin tai Norjan tilastoista.”
Pääkirjoituksesta tehtiin kantelu Julkisen Sanan Neuvostoon. JSN ei ottanut kantelua käsiteltäväkseen
Julkisen sanan neuvostoliitto
Ottaako Huhtasaara kukaan tosissaan ei ota muut kuin persut, tyypillinen persu Huhtasaari ei missään keskustelu tilaisuudessa edes vahingossakaan ole samaamieltä .
Brysselissä Huhtasaari Hakkaraisen kanssa ovat vastustamassa kaikkea mitä suomi haluaa siellä, Hakkarainen kertoi hän ei välitä koko brysselistä pääasia on että saisi hyvän palkan, kaikki muu on toisarvoista, hyvä työ jossa voi juopotella mielin määrin, Halla-aho todennu ettei hän voi sitä estää.
Edustaja Kärnä totesi Huhtasaaresta, Laura sopisi erittäin hyvin keskitysleirin vartijaksi siis se kuvastaa ihmisen luonnetta, jos miehestä sanottaisiin noin sekin olisi vaikea ymmärtää mutta kun naisesta niin männöö yli ymmärryksen, luonne on sadistinen.
Kom Marin Marin myöntää: Keväällä ei suositeltu maskeja, koska Suomessa ei ollut niitä kaikille tarjolla
Ei suosittele rahaa koska sitä ei riitä kaikille jne.
Aika outoa, että nyt sitten kertoo olleensa pakotettu keväällä valehtelemaan.
Olisi myöntänyt silloin reilusti, että maskit olisivat hyvät käyttää, mutta niitä ei olekaan tarpeeksi vaikka vielä ensimmäisessä lehdistötilaisuudessa koronasta luuli itsekin niitä olleen varmuusvarastossa niin, että "ne riittävät kaikille".
Samalla olisi voinut kertoa, että vaikka niitä valitettavasti ei ole Suomessa tarpeeksi myynnissä, niin halukkaat voivat tilata itselleen postimyynnin kautta Ruotsista.
Englannissa Marin joutuisi eroamaan valehdeltuaan
hengenvaarallisessa asiassa
Täällä on kekkoskaudesta periytynyt maan tapa, jossa korruptiorikollinen Kaikkonen on ministeri ja Halosen rakastaja ulkoministerinä Halosen ollessa ministerinä eli hoitivat ulkopolitiikkaa
Kokoomuksen välikysymys tms. osuu vähän vinoon koska tietenkin Kiuru noudatti vain Marinin pakkovaltaa eli Marin pitäisi olla kohde
Ano 19:24. Hahhhaha mikä vitsi, Englannissa on pääministeri joka on to-del-la oikeasti valehdellut päin naamaa kaikelle kansalle ja saa jatkaa edelleenkin pääministerinä.
Hän on ääripopulisti Boris Johnson.
Marinin valehtelut on persun ja kokkareiden mielikuvitusta tai järjen köyhyyttä.
Siellähän se oppositio käytävillä ja niitten kannattajia kaduilla kulkee ilman maskia,
että paha niitten on mennä mitään sanomaan "hengenvaarallisuudesta",
kun eivät itse välitä mistään.
Kerronko keitä naimisissa olevia kokoomuslaisia olen nähnyt jahtaamassa panoja
yökerhoissa ?
Muistatko miksi Ilkka Kanerva sai lähtöpassit ministerin pallilta ?
"Marinin pakkovalta" ? Hehe.
Sinulla on pakko m i e l l e.
Mutta eikös sellainen kansalaistottelemattomuus ole oikein ihailtavaakin nykyisin.
Persut on populisteja kuten Trump, jonka metodi on, että kun tarpeeksi monta kertaa
toistaa samaa valhetta, alkaa itsekin uskoa siihen ja osa kansastakin alkaa uskoa.
Ne persumieliset.
Ei Marin ole valehdellut, on tietysti voinut ilmoittaa jotain joka ei pidä paikkana, mitä Marin hyötyisi valehtelulla, miksi pitäisi valehdella. jos oppositio väittää Marinin valehdelleen tietoisesti on opposition se todistettava, jos ei voi todistaa on oppositio pyydettävä anteeksi.
No eikös se ole valehtelua, jos ilmoittaa tietoisesti jotain mikä ei pidä paikkaansa.
Pöh, sinäkin puhut raamatusta avan kuin se olisi totta
Marin puhunut sen hetisen tiedon perusteella jos tieto osoittautuu myöhemin virheelliseksi on toinen juttu.
Sairaalaolojen perusteella maskista on hyötyä kun on oikeanlaiset maskit.
Jos keväällä olisi ollut maskeja yleiseen käyttöön tarpeeksi varmaan olisi suositeltu.
Suomessa osattiin toimia ilman maskeja pitämällä turvavälit, turvavälit on syytä pitää nytkin vaikka maskit.
Kevät tavella ei hallitus ollut asiantuntija uudessa tilanteessa, ei näyttänyt olevan THL:äkään, ei varmuusvarastokesus.
Nyt uhrataan jonnin joutavaan eduskunnassa päivätolkulla jonka lopputulos on tiedossa, kyllä opposiolla aikaa mutta tuskin hallituksella, Sotea ovat vääntäneet pikkutunneille, samoin koronan takia, niinhän hallituksen kuuluukin tehdä.
Pertikki
Pöh, sinäkin puhut raamatusta avan kuin se olisi totta
Marin puhunut sen hetisen tiedon perusteella jos tieto osoittautuu myöhemin virheelliseksi on toinen juttu.
Sairaalaolojen perusteella maskista on hyötyä kun on oikeanlaiset maskit.
Jos keväällä olisi ollut maskeja yleiseen käyttöön tarpeeksi varmaan olisi suositeltu.
Suomessa osattiin toimia ilman maskeja pitämällä turvavälit, turvavälit on syytä pitää nytkin vaikka maskit.
Kevät tavella ei hallitus ollut asiantuntija uudessa tilanteessa, ei näyttänyt olevan THL:äkään, ei varmuusvarastokesus.
Nyt uhrataan jonnin joutavaan eduskunnassa päivätolkulla jonka lopputulos on tiedossa, kyllä opposiolla aikaa mutta tuskin hallituksella, Sotea ovat vääntäneet pikkutunneille, samoin koronan takia, niinhän hallituksen kuuluukin tehdä.
Pertikki
Ja lisää tulee, nyt se oikein repeää. Olet varmaan kuullut, että sitova EUmamupaketti tulee? Mutta oletko valmis maksamaan sen kuluta javkärsimykset?Hsaari kertoogooglaa
youtube Mamupaketti
Joo jotain kuultu uudesta pakolaisuudistuksesta, Huhtasaari tiedottaa aivan kuin eduskunnassa, " varokaa islamisaatiota, ja EU on paha "
Pakolaisuudistusta kästellään eduskunnassa, perussuomalaisilla on tietysti aivan oma käsitys mutta sillä voi pyyhkiä takapuolen.
Eduskunta käsittelee uudistusta aivan kuin persuja ei olisi olemassa, mielen kiintoinen keskustelu ilman persuja, tietysti voivat jos lopettavat SVL: mäisen rasistisen muukalaisvihansa.
Tottakai fanittaa Trumpia, onhan hän myös valkoisen ylivallan kannattaja.
Pirre
Oletko sinä ?
Huhtasaari kannattaa "valistunutta diktatuuria", jollainen on
esim. Unkarin Orban.
Jos ei muuten olisi tajunnut niin ainakin kirjan perusteella,
että Huhtasaari on täys-hölö-pölö-ihminen, joka ei tajua mistään mitään.
Ei talouspolitiikasta, ei muustakaan.
Oman etunsa tajuaa:
Kunhan heittelee ilmaan "Suomi irti EU:sta" hihkaisujaan,
että saa varmistettua itselleen 150000 euroa vuodessa palkka
ja myöhemmin suomalaisten maksaman luxus-eläkkeen.
Huhtasaaren läsnäololla EU.parlamentissa ei ole mitään merkitystä
mihinkään eikä kellekään paitsi hänelle itselleen, rahan muodossa.
Sen varmistavat äänestäjät, joita Huhtasaari/persut höynäyttävät.
"Anonyymi"
Muista nyt.
Oppositio saa sanailla mitä haluaa.
Ei, mitä vaaditaan.
Hallituksen pitää pysyä rehellisenä todellisuudessaan.
Vastaan-ottimena.
Näin vaatii perustus-lakimme.
-
Oppositio ei ole vastuussa.
Opposition tehtävänä on osoittaa virheet, puutteet.
Hallituksen tehtävänä on korjata ne.
Tässä elää se poliittinen ero.
Ero, josta sinä puutteinesi, virheinesi äänestät.
-
Entisestä on aika jo jättänyt.
Vaihtunut nykyisyyteen.
H.
Opposition tehtävänä on osoittaa virheet..
Kyllä näin on, mutta ei olla rakkikoirana, joka asiassa kun eivät muutakaan keksi.
Tehdään tikusta asiaa jota vatvotaan joka kyselytunnilla.
Eikö ole tässä vaikeassa tilanteessa jota elämme tärkeämpää puhaltaa yhteenhiileen
ja viedä asioita eteenpäin? Kokomus esittä, että 120000 uutta työpaikka pitää saada.
Kysynkin hyvät kokomuslaiset kertokaa mistä te revitte ne työpaikat?
Isot työnantajat saneeraa väkeä kilometri tehtaalle, miksi kokomus ei puutu siihen?
Olen enne äänestänyt kokomusta, mutta en enää. Tyhjän saa näköjään pyytämättä.
"Anonyymi"
Ei rakki-koirakaan turhaa hauku.
Se haluaa tehdä mahdolliseen vastustajaansa vaikutuksen.
Vaikutuksen, joka mahdollisesti sitten saa jotain aikaan.
Tietysti on usein tilanteita jolloin on Koiran haukuttava vähän enemmänkin.
Varsinkin silloin kun Vasta-puoli ei tunne edelleenkään mitään.
Minä olen Persu, en Kokkare.
Mitä halvemmaksi yrityksille tulee yrittäminen.
Sen iloisemmat ovat myös työn-tekijänsä.
Ajellessaan itse, omilla rahoillaan ostamallaan Sähkö-Polku-Pyörällään töihin.
Ei valtion "ostamilla" toisten rahoilla.
Ylpeinäkin, kun tietävät että Leipä-Jono ei ole minua varten.
Miettiessään kuinka ELY-keskukset herkuttelevat ilmaisilla Valko-Poski-Hanheilla.
Nauttivat lisää sitten, kun riekaleet luovuttavat Hurstin Voi-Leipä-Pöytään.
-
Teollisuus luo tasa-arvon, jos katsoo jonkun sitä ansaitsevan.
H.
Kirjasta saa vaikutelman että Huhtasaarella on joku ADHD tms.
Se ei pysty keskittymään mihinkään, se hölöttää ja pölöttää, ei pysy paikallaan.
Muista nyt.
Oppositio saa sanailla mitä haluaa.
Ei, mitä vaaditaan.
H.
Oppositio saa sanailla mitä haluaa.
Ei mielestäni saa sanailla mitä haluaa pitää olla järkevää sanailua ja asiallista.
Vaatia voi myös oppositiolta asian mukaista kielen käyttöä ja tosi asioihin paneutumista.
Jos oppositio ampuu kärpäsiä tykillä, niin onko se mielestäsi hallittua sanailua?
Luulen, että kokomuksella on hirveä hinku päästä hallitukseen ja persut ovat sitten kokomuksen juoksupoikia.
Halla-ahon porukka ei pysty yhteistyöhön yhdenkään temokraattisen puoluuen kanssa.
Siniset, jotka oli Sipilän hallituksessa oli sitä persujen "elittijoukkoa", mutta jättivät sitten karvahatut yksin. Yhteistyötä pitää pystyä tekemään yli puolue rajojen näin asioita viedään eteenpäin. Kokomus ja persut jos haluatte saada äänestäjiä puolellenne niin muuttakaa käytöstänne. Tyhjän huutaminen ei auta!
H a k k a r a i s e l l e on ihan ok, että suomalaisten rahat kiertävät Brysselin
kautta Unkarin Viktor Orbanille.
"Hyvästä kannattaa maksaa", hän perustelee.
Käsittämätön mielipide kaiken kaikkiaan,
mutta siinä mielessä ymmärrettävä,
että meneehän rahat persujen veljespuolueelle
Fidesz'ille ja sen johtajalle Orbanille.
Hakkarainen on joka tapauksessa vielä toopempi kuin yleisesti luullaan.
Hänestä on hyvä, että EU-tukea menee Unkarin miljardööri-oligarkkien taskuihin.
Oligarkkeja pidetään yleensä talousrikollisina.
"Lauralta ei kuultu kannanottoja, verotuksesta, ei taloudesta,
ei työllisyydestä. Ei leivästä, ei ei työstä, ei lastenhoidosta.
Vain ideologista höpinää. Hän on pelkkä napinpainaja"
(ent. kollega eduskunnassa)
Eikö se natsi-akka pysty opettaa Hakkaraiselle edes pukeutumista ?
Hakkarainen on ainoana Brysselissä kuin Esson baarista revitty.
En pysty sanomhan Laurasta mitää, ennenkuin olemme kohdanneet pikkutunheilla hämärissä hotellin aulassa.
Tietenkin kumppa-sierra lasilhiset maistanheena.
Vasta se kertoo, onko välilhämme hyvii värähtelyitä.
Halla-aho 13.10. "Nyt menee kyllä vahvasti. Ministeriö on kieltänyt THL:ää puhumasta maskeista mutta kertoo valistaneensa kansaa Työterveyslaitoksen kautta.
Olisiko parempi lopettaa tviittailu tältä illalta?"
Sebastian Tynkkynen 13.10. "Pitäisi mennä jo nukkumaan, mutta maskivaleselittely alkaa eskaloitua nyt siihen tahtiin, että pakko vielä valvoa.
Kiurua ja Pekosta yritetty saada illan mittaan kiinni tuloksetta"
Ilta-Sanomat jysäytti maanantai-iltana uutispommin. THL-johtaja Markku Tervahaudan mukaan Sosiaali- ja terveysministeriö (STM) oli torpannut THL:n aikeet valistaa kansalaisia koronamaskien käytöstä. Ministeriö yrittää pelastautua kohulta kertomalla, että Työterveyslaitos on viestinyt maskien käytöstä jo huhtikuussa.
IS kirjoittaa:
”Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) olisi keväällä halunnut jakaa yleisölle laajemmin tietoa kasvomaskien käytön merkityksestä ja oikeaoppisesta käytöstä, mutta sosiaali- ja terveysministeriö (STM) ei pitänyt sitä tarpeellisena.
”STM siis todellisuudessa esti THL:n tiedotuksen, koska poikkeusolojen aikana käytännössä kaikki THL:n koronaan liittyvä viestintä kulki STM:n hyväksynnän kautta.”
Persujen veljespuolueen johtaja Kreikassa on saanut 13 vuoden vankilatuomion :DDD