Suunnittelisin kevarin ostoa 16.v mutta mitä sellainen tulisi suunnilleen maksamaan kokonaisuudessaan?
Kevarin hankinta
2
152
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu ihan siitä minkä kevarin ostat.
- Anonyymi
5000€ niin saat ihan hyvän uuden kevarin. Ei tarvi vioista huolehtia ja saat hyvän jälleenmyyntihinnan kun vaihdat A2 pyörään. Kunhan vain huollat säännöllisesti.
Vaukuutusten hinnat näkee netin vakuutuslaskureista, ota rekkari jostain nettimoton kohteesta ja laske vakuutus.
Ajovarusteet noin 500€ niin pääsee jo hyvään alkuun.
Jotain pikkuvarustetta kuten laturi talveksi, suojapeite, levyjarrulukko jne voi olla hyvä ostaa mutta ei nämä niin kalliita.
Itse ostaisin kyllä uuden jos vain rahat riittää, ei viitsi niitä kahta kevarikesää viettää korjauksiin ja samallahan sijoitat myös seuraavaan A2 pyörään jos annat kevarin vaihdossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 35587
- 47583
- 40575
- 29572
- 50550
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34547- 35474