En ole varma vieläkö mopot saa parkkeerata polkupyörätelineiden viereen mutta on todella harmittavaa kun kaksikin mopoa on vierekkäin molemmat omissa parkkiruuduissa vieden autoilta paikan.
Jos asiasta huomauttaa kuuluu mopopojan kypärän alta naurua samalla kun puhelimen kameraa aletaan laittaa kuvausvalmiiksi.
Kaupat voisivat laittaa parkkeerauksesta ohjeet mopojen pidosta pyörätelineiden vieressä sikäli kun se on vielä mahdollista,on meinaan harmi kauppiaalle kun ostoksille tulevat autoilijat kääntävät keulan toisaalle juurikin näiden mopoilijoiden takia.
Mopot autopaikoilla
Anonyymi
1
98
Vastaukset
- Anonyymi
Älä turhaan mopopoikia syytä, sillä laki on laki. Jokaisen ajoneuvon (joksi mopokin luokitellaan) on maksettava pysäköinnistä ja yksi ruutu per ajoneuvo. Fiksut kaupungit toki maalauttavat pienempiä pysäköintiruutuja mopoille ja moottoripyörille ja säästävät näin tilaa ja saavat pysäköintimaksuista paremmat tuotot.
Lopuksi kysymys mopojen parkkeerauksesta murehtivalle: Millainen ongelma "ihan aikuisten oikeesti" tämä mopojen parkkeeraus Rauman kokoisessa kaupungissa on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun583991KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar932358Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452022- 221783
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261561- 281526
- 151182
- 311128
- 1091084
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791052