Panosuhteesta avioon.

Anonyymi

Hienon hieno homma?

19

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä tiedät, että he olisivat rakastaneet toisiaan jo seksisuhteen aikana? Ja mikäs sen hienompaa, että saivat toisensa?

    • Anonyymi

      Ensin tietenkin koeajo. Kuten autolla ennen hankintaa. Ja selviää onko piileviä vikoja.

      • Anonyymi

        Onko sekään sitten niin kovin väärin?


      • Anonyymi

        Auton koeajo ennen ostoa? Mitä se on? Ostin edellisen sähkökotelon näin lauantai-iltana kaupan nettisivulta netistä ja maksoin suoraan debit-puolelta 25000€.

        Puhut varmaan mopopoikien pommeista?


      • Anonyymi

        Jos koeajosta on kauan, pitäisikö ottaa uusi koeajo? 🤭


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos koeajosta on kauan, pitäisikö ottaa uusi koeajo? 🤭

        Eiköhän koeajosta kun ole lupa vähän nauttia 😅


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän koeajosta kun ole lupa vähän nauttia 😅

        Ja jos ei piileviä vikoja löydy, niin voihan hänet sitten omaksikin hankkia 🥰


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja jos ei piileviä vikoja löydy, niin voihan hänet sitten omaksikin hankkia 🥰

        Ja voihan olla piileviä vikoja, mutta "ostaja"ne kyllä hyväksyy kun haluaa juuri tämän... 🥰


    • Anonyymi

      Mistä sinne avioon pitäisi päätyä? Kuvaile samalla panosuhde.

    • Anonyymi

      Jos tuntuu pahalta,
      Niin ei oo pakko panna eikä mennä kenenkään kanssa naimisiin.

    • Anonyymi

      Yhtään yhden yön panoa en ole kelpuuttanut kuin juuri panemiseen.

      • Niinpä.


      • Anonyymi
        Ludembiz kirjoitti:

        Niinpä.

        Ja kuka w sinä sitten olet? Kaukaa susirajojen takaa avatarin perusteella.


    • Anonyymi

      Miksi se avioliitto ei voisi olla kunnon seksisuhde tai alku kunnon seksisuhteelle? Siellähän sitä olisi ihan toivottavaakin panna menemään oikein olan takaa. ;)

      • Anonyymi

        Uskikset neitsyet uskispalstoille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uskikset neitsyet uskispalstoille.

        Äläpä rajaa tuolla tavalla. Palsta on tarkoitettu kaikille, olipa kokemusta tai ei. Kannattaa myös muistaa, että se seksuaaliset kokemukset ei kerro vielä ihmisestä paljoakaan, ei ainakaan positiivisessa mielessä. Neitsyydessä ei ole mitään hävettävää. Päinvastoin. Miesten (kokemuksistaan huolimatta) luulisi arvostavan naisia, jotka ei ole maanneet pitkin maita ja mantuja ja jotka ovat säästäneet itsensä sellaiselle miehelle, jonka kelpuuttavat. Sellaisen naisen kanssa ei tarvitse pelätä sukupuolitauteja ja sellainen nainen ei tuo riippakivenä suhteeseen aiemmissa suhteissa syntyneitä lapsia, joita joillakin voi olla monelle miehelle. Se seksuaalisesti kokemattoman tai vähän kokeneneen naisen toimesta kelpuutettava mies voi olla myös entinen panomies, joka on tullut järkiinsä ja alkanut käyttäytymään niin kuin vastuullisen miehen tulee käyttäytyä. Tuollainen tilannehan olisi periaatteessa tasoittava, vaikka siveä ja taudeista puhdas nainen tuskin mitään sukupuolitautista miestä haluaa eikä välttämättä niitä panomiehen edellisten suhteiden kersojakaan oman suhteensa liepeille roikkumaan.

        Uskova neitsytkin voi kiinnostua (entisistä) kovanluokan panomiehistä. Sellaisen kesyttämisen jotkut voi kokea haasteena, vaikka sen varaan ei pidä laskea, että joku muuttuu toisen tahdosta. Jos mies on itse tajunnut muutoksen tarpeen ja muuttunut, kyllä uskova neitsyt voi olla kiinnostunut kokeneesta, järkiin tulleesta miehestä, jolla on taidot tallella. ;) ;) ;)


    • Anonyymi

      Juu joo, nainen paljaalla paksuksi ja miehelle pakkovankeus elatusvelvollisuuden kautta? No ei, aina karkuun heti itse selvinnyt?

      Hei, sä tyttö pulskea, on sulla varmaan ikävä :D https://www.youtube.com/watch?v=S5kdShk7ErY

    • Anonyymi

      Mielummin sukupuolitautitestien kautta uskolliseen parisuhteeseen. Se vasta hieno homma kaikkien kohdalla olisikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe