Jazz ilta YLE radio 1

Tänään sunnuntaina taas kello 19 alkaa YLE radio ykkösellä jazz ilta. Onneksi on yle joka soittaa kattavasti myös jazz musiikkia
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Myös Sea FM soittaa musiikkia, joka on monen jazzmuusikon esikuvaa! Kannattaa etsiä radiosta Sea FM:n taajuus. Espoossa se on 107.9 MHZ.

Äänestä
  • Bauer ja Nelonen aloittavat ensi kuussa näihin musikkityyleihin kohdistetun radioaseman, samalla kilpaillen toisensa kuoliaaksi. Ei siksi koska olisi tarvetta, mutta siltä varalta, että Sea FM aloittaa ensin. Pitää vain saada itselle kaikki mitä on naapurillakin. Se on tuulipukukansan tyyli.

    Äänestä

  • Kaikenlaiset bauerittimet ja nelostimet täällä kirjoittelee, toinen käsi pullossa kiinni tiukasti näin sunnuntainakin. Noh noh, tolkkua nyt! Huomenna on arki taas. Ei sovi mennä taas krapulassa työpaikalle.

    Äänestä

pakko mustamaalata, kun menee omat Kissit ja muut nurin. Oisko yksinkertaisesti vain panostus sisältöihin parempi ratkaisu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tänään sunnuntaina taas kello 19 alkaa YLE radio ykkösellä jazz ilta. Onneksi on yle joka soittaa kattavasti myös jazz musiikkia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu