Paula Erkkilä nolattiin perinpohjin tietämättömyydestään keskipohjanmaa lehdessä, sekaantui asiaan joka ei kuulu merkkien jakeluun.
"Kepari" antaa aina tilaa ilman perusteita kun kysymyksessä on köyhän tai työläisen kyykyttäminen.
"Kepari" antaa aina tilaa ilman perusteita kun kysymyksessä on köyhän tai työläisen kyykyttäminen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja tuostapa en ymmärrä yhtään mitään ketä nolattiin, miten ja kuka "keparissa"
Paula Erkkilä munasi itsensä kun sekaantui asiaan josta ei ymmärtänyt mitään.
Lue asiasta Keskipohjanmaa-lehdestä.
Petri Partanen ja vastine Paula Erkkilä, kyllä se juttu löytyy kunhan ymmärrät etsiä.
SDP ei puolusta työläisiä, tässäkin asiassa Partanen on ainoa joka puolustaa heikompiosaisia.
Ei auta verkkosukat ei hameet eikä kaulukset demari pitää itseään herrana, jos vieressä seisoo vasemmistoliittolainen.
Partanen on ihan väärässä puolueessa. Ei SDP aja enää työläisten asiaa. Mitä kauempaa kotimaan rajoista tulee sen paremmin asioitasi SDP hoitaa. Johan se on nähty tällä tyttöporukalla miten rahan jako toimii.
Olen osittain samaa mieltä, jospa Partanen saisi ryhtiliikettä demareihin, tytöt eivät jaa rahaa sitä tekee suomen oikeisto, koska heillä on kassaholvien avaimet.
Eduskunta ja hallitus ovat tehneet koronaepidemian aikana ja sen varjolla lukuisia päätöksiä, joilla julkista taloutta ja yrityksiä on tuettu kymmenillä miljardeilla euroilla. Suomen Pankki on mukana hankkeissa luomalla lähes 30 miljardia euroa jakorahaa.
Suomen Pankki on yksi eurojärjestelmän keskuspankeista ja näin mukana pönkittämässä pankkeja, pörssiosakkeiden hinnannousua, keinottelua ja varallisuuserojen kasvua. Kapitalismin kriisin ja koronaepidemian puristuksessakin rikkaat rikastuvat ja köyhät köyhtyvät.
Hallituksen ja valtion tukirahan ja lainatakuiden myöntäjinä on ollut neljä toimijaa: Finnvera, Business Finland, Ely-keskukset ja kunnat.
Veronmaksajien maksettavaksi päätyvää rahaa ja takuita on siirtynyt etupäässä suurille yhtiöille jo miljardien eurojen arvosta. Arvioita on jopa yli 20 miljardin rahapotista. Pien- ja yksinyrittäjät, ne jotka ovat ylipäätään hakeneet muuta kuin Kelan pientä työttömyyspäivärahaa, on jätetty pärjäämään omillaan.
Valtio ottama lisävelka tulee olemaan tänä vuonna yli 20 miljardia ja valtionvelka kasvaa 130 miljardiin euroon. Näin kapitalistisen talouden kriisin ja sen lamaan työntäneen koronaepidemian lasku lankeaa työtätekevien maksettavaksi.
Sitä minä ihmettelin, että Kauppakamari osallistui politikointiin. Minä en ole nähnyt heitä yhdessäkään työmarkkinaneuvotteluissa osapuolina. Eiköhän Kauppakamari voisi todeta Erkkilälle, että on paras kirjoittaa asioista joista jotakin tietää.
Hyvä toteamus, Erkkilää ohjataan rahalla kuten metsäteollisuus.
Paras kun Erkkilä istuskelis siellä kammarissa eikä sekaantus muuhun