Omat johtopäätökset voi tehdä viimeisen kunnanvaltuuston kokouksen videotallenteesta, alkaen 95 min eteenpäin.
Valtuutettu ei meinaa pysyä pystyssä viedessään äänestyslippua "uurnaan". Sama hahmo sählää heti perään myös ääntenlaskijana. Ei taida enää edes tietää mihin puolueeseen kuuluun, kun äänestää aina samalla tavalla kuin Kokoomus.
Pitääpä soittaa poliisi puhalluttamaan nämä Sysmän kunnanvaltuutetut ennen jokaista kunnanhallituksen ja valtuuston kokousta. Sieltä jäisi rypäs rattijuoppoja samalla poliisin haaviin ja kaduilla liikkuvien Sysmäläisten seniorien ja lasten ihmishenkiä pelastuisi.
Kunnanvaltuutettu umpikännissä valtuuston kokouksessa
17
901
Vastaukset
- Anonyymi
Korjaan 59 minuutin kohdasta eteenpäin...
- Anonyymi
Pitääks kokouksissa olla selvinpäin? Autolla ajoon en ota kantaa.
- Anonyymi
No en yhtään ihmettele miksi Sysmässä päätöksenteko takkuaa kun täytyy pöydästä ottaa tukea että saa äänestyslapun kassiin....
- Anonyymi
No ei ole ihme jos päätöksien teko on mitä on taitaavat kaikki olla kännissä ja huumeissa !
- Anonyymi
Siinäkö ne tärkeimmät havaintosi kokouksesta.
- Anonyymi
Kyllä tämä kiinnitti huomiota. Itseä vielä enemmän kuitenkin vieressä istuneet puiluetoveri, joka ei ole havainnut mitään moitittavaa valtuuston pj:n toimissa. Ei siis edes farssissa koulupäätöksen valituksesta hallinto-oikeuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tämä kiinnitti huomiota. Itseä vielä enemmän kuitenkin vieressä istuneet puiluetoveri, joka ei ole havainnut mitään moitittavaa valtuuston pj:n toimissa. Ei siis edes farssissa koulupäätöksen valituksesta hallinto-oikeuteen.
Sitä tarkoittaa ”hyvä veli” toiminta.
- Anonyymi
Saattaapa ihmisillä heitättää muutenkin kuin päihteiden vuoksi, itsellä pitkäaikainen kokemus mm. liian alhaisesta verenpaineesta, joka usein ylösnoustessa heitättää.
- Anonyymi
Juupa juu onhan noita puolustavia puheita ennenkin pidetty kyseiselle Herralle??? Jännä se vaan on, kun autollakin ajelee nurmikoilla, kun käy Ohrasaaressa lenkillä ja tiekin on keksitty???
- Anonyymi
Sysmän kunta hölömöläisten kunta. Rakentakaa muuri ympärillenne ettei vain kukaan ulkopuolinen tule sotkemaan asioitanne.
- Anonyymi
No ei tota nykymenoa valtuustossa entiset herrasmiehet selvinpäin jaksa.
Asikaisen ja Stjernvallin aikaan taisivat nollata kunnolla vasta kokousten jälkeen. - Anonyymi
Mitä muut valtuutetut ovat tästä mieltä, onko muka ok tällainen toiminta? Menee vaan uskottavuus koko kokouksilta jos sillä ei ole mitään väliä missä kunnossa valtuutettu on asioista päätettäessä.. Alkometriin puhallus ovella kaikille kokoukseen menijöille olisi hyvä juttu.
- Anonyymi
No mielipidehän on selkeästi se, että asia on ok. Kyl sen haistaa jos joku päihtyneenä kokouksissa on, kukaan ei siitä vain koe tarvetta valittaa.
- Anonyymi
Nytpä kyllä totisesti toivon, että ko. valtuutetulta löytyy lääkärinlausunto sairaudesta, joka aiheuttaa huimausta, ja sitten tekee rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta! Jotain rotia pitää saada näille nimettömille viisastelijoille täällä.
- Anonyymi
Jotain rotia pitäsi saada tällaisen törkypalstan pitäjille, jotka rahanhimoissaan hyväksyvät mitä tahansta potaskaa julkituotavaksi!
- Anonyymi
Kyseessä jo vanhempi herrasmies ja pitkän linjan arvostettu poliitikko. Onko ikääntyminen terveysongelmineen oikeutus herjaamiseen julkisesti? Sairasta toimintaa, mutta valitettavasti täällä näköjään arkista elämää. Oletettavasti kirjoittaja ei itse koskaan usko vanhenensa ja kohtaa elämässään vastoinkäymisiä.
- Anonyymi
Aika olisi jo lopettaa kun tarttee jatkuvasti rampata marketin "lääke"osastolla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393306Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk792914Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402287Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1132206Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1422080Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472021Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121436Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville241314- 1281022
Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014