Sain kesästä tarpeeksi jo heinäkuussa

Joka kesä sama yhtälö, että heinäkuun tienoilla saa kesästä tarpeeksi ja tahtoo talvea taas.
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä kesä on tosiaan perseestä. Varsinkin kuuma sellainen. Kyllä noin 15-asteen kesäpäivät on ihan ok, mutta kun hiki alkaa valumaan on elo pelkkää tuskaa. Kevät ja syys ovat aikoja, jolloin tunnen olevani ehjä. Kainuulainen talvi on sekin perseestä. Lumi tulee aiemmin ja pysyy pidempään kuin vielä vuosituhannen alussa. 120 cm märkää sontaa on iso mielenterveydellinen haaste mönkijä-/ lapioukolle.

Äänestä

Samaa mieltä. Heinäkuussa alkaa kyrsiä. Ei lämmön takia vaan valoisuuden. Nyt on mahtavaa kun on jo näin pimeää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joka kesä sama yhtälö, että heinäkuun tienoilla saa kesästä tarpeeksi ja tahtoo talvea taas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu