Miksi PakFa on voittamaton?

Anonyymi

Niin, miksi nettikeskusteluissa stealth F-35 on niin kehno ja näkyy saksalaisella tv-antennillakin? Ja Su-57 on ainoa oikea ja näkymätön stealth-kone?

11

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän seuraavaksi ?

    • Anonyymi

      Lopettakaa höpötys noista hävittäjistä ja unohtakaa nuo. Me tarvitsemme 100 kpl uusia VW Transportereita joilla kuskataan laukkuja.

      • Anonyymi

        Ketkä "te"?


    • Anonyymi

      Ihan sama mikä "stealth" kone on niin ne aina näkyy tutkassa. Vaikkakin joku esim: F-117 ja F-22 on vaikeempi havaita koska LPI tutka muttei siltikään mahdottomia. Ainnot mitkä on vaikeita havaita on sukellusveneet.

      • Anonyymi

        Kyse on siitä miten kaukaa näkyy. Jos on 70 km, niin kone ampuu tutkaan hakeutuvan ohjuksen.


    • Mitä ihmeen Stelth koneita? Back to tutkan keksiminen ja ollaan siinä missä yksi suomalainen yrits oli vuosituhannen alussa eli passiivitutkassa. Radiolähetyksiä useastaeri pisteestä ja kuunnellaan vain heijastuksia ja niitähän tulee oli stelth tai ei. Vähän synkronointia ja muutama lähettävä sekä vastaanottava asema, niin lentäjää ammuttan silmään, hieman kärjistetysi, mutta metritarkkudella osutaan lensi sitten millasta siksakkia hyvänsä.Positio tiedetään kymmenin senttien tarkkuudella , kaikki muu on kiinni siitä, miloin ammus saadaan paikalle ja onko paikka oletettu vai jokin muu.

    • Värittynyttä, kumpikin näkyy, ne mitään Steltheja oo, vanhoilla yksisilmäisillä tutkilla ovat ehkä olleet piilossa, mutta eivät nykyaikaisilta. F-35 on vielä uskomattoman buginen tekele. Eihän sitä saa lentoon, sitten millään. Ja sillä ei ole mitään tekemistä moottorin tai lento-ominaisuuksien kanssa, sitä ei vaan saa kentältä ylös. Kone on tontissa vielä, kun vastustaj on tuhonnut kentän ja kaiken muun..

      • Anonyymi

        Millä se vihulainen tuhoaa kentät jos se Su-57 näkyy myös tutkassa?


    • Anonyymi

      No onneksi ruotsalaiset rakensivat koneen joka hoitaa tuo SU-27-nimisen ongelman.

      • Anonyymi

        Onneksi Saksalaiset rakentivat VW Transporterin joka voittaa nuo kaikki sillä siinä kulkee paljon laukkuja kyydissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi Saksalaiset rakentivat VW Transporterin joka voittaa nuo kaikki sillä siinä kulkee paljon laukkuja kyydissä.

        Pelkkiä vesipoikia ovat, hyysäsivät ripulitautisia Nokian ämmiä kuskaamalla vettä. Kun muijat vähän silmiä räpyttivät, niin nämä heittivät aseensa ja tarttuivat vesitonkkaan. Semmoinen "kaarti" täällä veronmaksajien elätettävänä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1873
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      164
      1352
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1161
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1017
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      941
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      855
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe