Miksi PakFa on voittamaton?

Anonyymi

Niin, miksi nettikeskusteluissa stealth F-35 on niin kehno ja näkyy saksalaisella tv-antennillakin? Ja Su-57 on ainoa oikea ja näkymätön stealth-kone?

11

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän seuraavaksi ?

    • Anonyymi

      Lopettakaa höpötys noista hävittäjistä ja unohtakaa nuo. Me tarvitsemme 100 kpl uusia VW Transportereita joilla kuskataan laukkuja.

      • Anonyymi

        Ketkä "te"?


    • Anonyymi

      Ihan sama mikä "stealth" kone on niin ne aina näkyy tutkassa. Vaikkakin joku esim: F-117 ja F-22 on vaikeempi havaita koska LPI tutka muttei siltikään mahdottomia. Ainnot mitkä on vaikeita havaita on sukellusveneet.

      • Anonyymi

        Kyse on siitä miten kaukaa näkyy. Jos on 70 km, niin kone ampuu tutkaan hakeutuvan ohjuksen.


    • Mitä ihmeen Stelth koneita? Back to tutkan keksiminen ja ollaan siinä missä yksi suomalainen yrits oli vuosituhannen alussa eli passiivitutkassa. Radiolähetyksiä useastaeri pisteestä ja kuunnellaan vain heijastuksia ja niitähän tulee oli stelth tai ei. Vähän synkronointia ja muutama lähettävä sekä vastaanottava asema, niin lentäjää ammuttan silmään, hieman kärjistetysi, mutta metritarkkudella osutaan lensi sitten millasta siksakkia hyvänsä.Positio tiedetään kymmenin senttien tarkkuudella , kaikki muu on kiinni siitä, miloin ammus saadaan paikalle ja onko paikka oletettu vai jokin muu.

    • Värittynyttä, kumpikin näkyy, ne mitään Steltheja oo, vanhoilla yksisilmäisillä tutkilla ovat ehkä olleet piilossa, mutta eivät nykyaikaisilta. F-35 on vielä uskomattoman buginen tekele. Eihän sitä saa lentoon, sitten millään. Ja sillä ei ole mitään tekemistä moottorin tai lento-ominaisuuksien kanssa, sitä ei vaan saa kentältä ylös. Kone on tontissa vielä, kun vastustaj on tuhonnut kentän ja kaiken muun..

      • Anonyymi

        Millä se vihulainen tuhoaa kentät jos se Su-57 näkyy myös tutkassa?


    • Anonyymi

      No onneksi ruotsalaiset rakensivat koneen joka hoitaa tuo SU-27-nimisen ongelman.

      • Anonyymi

        Onneksi Saksalaiset rakentivat VW Transporterin joka voittaa nuo kaikki sillä siinä kulkee paljon laukkuja kyydissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi Saksalaiset rakentivat VW Transporterin joka voittaa nuo kaikki sillä siinä kulkee paljon laukkuja kyydissä.

        Pelkkiä vesipoikia ovat, hyysäsivät ripulitautisia Nokian ämmiä kuskaamalla vettä. Kun muijat vähän silmiä räpyttivät, niin nämä heittivät aseensa ja tarttuivat vesitonkkaan. Semmoinen "kaarti" täällä veronmaksajien elätettävänä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      470
      6660
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      3988
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      28
      2100
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      144
      1501
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1198
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1196
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      65
      1136
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1109
    Aihe