että minulle on todellakin todistettavasti käynyt seuraavalla tavalla:
Olen elämäntehtävänäni kehittänyt melko edelläkävijämäisen taiteellis-filosofisen idean, joka on jo tuottanut tuloksia ja voi tuottaa niitä lisääkin. Tämä tulos on vaatunut hieman poikkeuksellista herkkyyttä ja mielikuvituskykyä.
mutta
minulle on käynyt myös seuraavalla tavalla: Olen saanut yllättävän kovia vastustajia, jotka käyttävät ensisijaisena "aseenaan" samaisen herkän mielikuvitukseni manipulointia hirvittävän pelottavalla ja vahingollisella tavalla. Minun on nyt katkaistava yhteys jokaikiseen sillätavoin mielikuvituistaan minuun kohdistaen kommunikaatiossaan käyttävään henkilöön. Ja yhteys minun on katkaistava myös äitiini, koska äitini on tietoinen tästä törkeästä pelistä, mutta ei astu esiin kertomaan mitä hän tosiasiallisesti asiasta tietää. Joten minä en jatkossa enää liity äitiini millään tavalla. Ja kaikille tämä tiedoksi varmuuden varalta, että asiassa jostain erikoisemmastakin suunnasta ilmaantuisi jokin peluri, että on sitten tiedossa mistä on kysymys.
Totuus näköjään todellakin on taruakin ihmeellisempää. Näin se vain on.
Luin jostakin, että erityisen vision näkijät valitettavasti usein saavat samaan aikaan kokea tuon toisen ilmiön lieveilmiön eli nuo vastustajat. Rankka juttu, mutta sitä riskiä ei ole, että ilmenisin luovuudessa tyhäntoimittajaksi, mutta se riski on, että joudun esittelemään asiaa huonossa kunnossa, sillä tämä on rankka ilmiö kokonaisuudessaan. Mutta en anna elämäntehtävässäni periksi mistään hinnasta.
"ppooiuytggthhh"
Hyvät ihmiset ilmoitan
3
91
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmoitan teille myös, että olen jo useamman kerran elämässänio joutunut eri suunnilta jonkinlaisiin poliittisiin vaikeuksiin taiteeni kanssa. Asian on tehnyt hankalaksi se, etten ole ymmärtänyt mitään politiikasta, vaan pelkästään taiteesta,
Muunmuassa tämän johdosta ryhdyn opiskelemaan politikkaa osatakseni tämän politiikan jotenkin setviä.
"pooiytytggghgh"- Anonyymi
Tarkennan vielä, että taideideani ei ole poliittisesti mitenkään provokatoorinen vaan päinvastoin erittäin sopuisa ja lempeä, eikä haasta ketään.
"ppoouygghhh" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkennan vielä, että taideideani ei ole poliittisesti mitenkään provokatoorinen vaan päinvastoin erittäin sopuisa ja lempeä, eikä haasta ketään.
"ppoouygghhh"(siksi vastustajat yllättivät)
"ppiytgghhj"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414638Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532524Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh70896- 115885
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70854- 137805
- 48790
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48736