Joo oon otsikon nimistä jammuu kattonu ja miettiny et paljon tommonen kulkee ku on eturatastaki kuulemma vähän isonnettu ja osaisko joku viisaampi sanoo et mikä ois suunnillee 0-100? Ja ku 183cc on laitettu nii on ajettu 10000km et tarvisko jotain kohta rupee vaihtaa?
Kiitos viisaammille jo etukäteen
Yamaha yzf-r 125 183cc athena
4
176
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko lainkaan ajatellut, että laissa on aika tarkkaan määritelty, minkälaisia muutoksia pyörän rakenteeseen SAA eli on mahdollista tehdä.
Näiden sääntöjen tarkoitus on pitää huolta siitä, että pyörällä ajaminen olisi turvallista sekä itselle, että muille tienkäyttäjille.
Lähtökohtana lienee, että pyörä muutoksista huolimatta olisi tieliikennekelpoinen.
Pyörän jarrut ja muut ominaisuudet ovat jo tehtaalla suunniteltu niin, että ne riittävät alkuperäisiin pyörän tehohin.
Mikäli tehoja ja painoa lisätään, ominaisuudet muuttuvat. Eturattaan suurtentaminen yhdellä tai kahdella hampaalla on jo lain tarkoittama rakenteellinen muutos.
Minne sinulla on kiire?- Anonyymi
No onko käyny mielessä että ei tuosta tule kuin vääntöä? Joten jarrut riittävät ihan hyvin. Ja pitäähän sitä kaupunkia vaihtaessa nyt moottoritiellä selvitä
- Anonyymi
No on kyllä todella vaaralliseksi suunniteltu pyörä jos jarrut sanoo itsensä irti kun huippunopeutta tulee 10-20kmh lisää.
Kai tajuat itsekkin että noissa mutu jutuissa ei ole mtään perää? - Anonyymi
Ei oo mihkää kiire mut sitä kaasua voi silti painaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556