Tuoppa nyt joku kaunis normaali nainen rinnallasi julkisuuteen niin päästään vihdoin näistä vääristyneen kehonkuvan ja elämänasenteen omaavista naisesikuvista eroon. Toivon sulle kaikkea hyvää ja jaksamista. Vähempikin riittää muista se 😘😘
Hyvä Stefu!
Anonyymi
29<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Olen ymmärtänyt hänellä olevan melko paljon ongelmallisuutta mm. alkoholin kanssa. Vihan hallintakin niin ja näin. Kuka terveen omanarvontunnon omaava, itseään kunnioittava nainen lähtisi vapaaehtoisesti siihen kelkkaan, ellei elämäntyyliin tulossa selkeää muutosta?
Tässä nyt käännettiin tää aloitus päälaelleen. Eiköhän ne ongelmat johdu näistä golddiggereista. Tai ainakin ne pahentaa ton tyyppisiä ongelmia. Millä mittapuulla sitä omaa arvoa on mitattu?
Ne ongelmat ovat olleet jo ennen eksiä. Ihan on itse mies vastuussa omista teoistaan, on se kumma, että fanit eivät niin yksinkertaista asiaa tajua millään? Syytättekö te kotonakin aina tyttöystää, vaimoa, äitiä tottakait syytätte, sehän on heikoille miehille ominaista syyttää kaikkia muita, kun ei kestä totuutta, akkoja ootte ja juoruämmiä.
Vaikka nainen olis enkeli, jos mies on alkoholisti hän juo niin kauan kuin sisä kalut kestää.Ei voi auttaa kukaan muu, kuin hän vain itse itseään hakemalla apua.
Jospa nyt oikein järjestäisit sellaisen idollillesi, että varmasti saa naisen, josta sinäkin tykkäät?
Oha tua jo tavannu yhen. Se Hillevi Yle Teema kanavalta, ne on nähty yhes Levillä
Kaikki hyvin elkää yhtään huolta kantako olleenkaan.
Miten ihmeessä täällä saadaan Stefun käytös Martinan tai Sofian syyksi? Kyllä mies ihan itse sotkee asiat ja käsittääkseni on aikuinen.
Stefan olet ihan ihana tyyppi, me jotka sut tunnemme ja tiedämme sen.👏
Oon saanut kans kuvan et olis kiltti ja mukava ihminen
Nyt neuvotaan millainen nainen, tähän asti rahan käyttö ollut suurin huoli.
Ap varmaan ehdottaa itseään???
Ketään tuskin haittaisi vaikka Stefu häipyis julkisuudesta kokonaan?
Ei ihan kokonaan, mutta positiivinen julkisuus jää .
Ei aina tarvitse olla naista kyljessä, 33v- miehen on jo aika pystyä elää itsenäisesti ja onnelisena.
Typerää aina kaunis kaunis kaunis ! Terveen elämän omaavan ja hyvän itsetunnon myös itsenäinen nainen.Nää kun on naisella, niin on hyvä lähtö kohta pari suhteelle.
Eli Martina 😂
Miksi taas Marttina ? Ei pidä sotkea tähänkin hänen ex- pari suhteita.
Martinalla on terveet elämäntavat ja vahva itsetunto. Myös tulee toimeen itsekin, joten Stefu korkki kiinni ja yritä saada Martina takaisin. Voi kyllä olla ettei tule, mitta aina voi yrittää.
Kyllä tulee satavarmasti, kun vaan ehdoista sovitaan.... hahhaaaa
Tuskin normaali nainen lähtee kokopäivä elätiksi, viinaa latkimaan kuukausi tolkulla. Seppe etsii tekotissitelineitä, ilman aivoja. pelkkiä nuovinukkeja. Joille riittää raha ja luksus laukku kasa, huonosta kohtelusta.
Miksi tuoda julkisuuteen ja sylkykupiksi joutumiseen yhtään naista. Martina pitää huolen, ettei yksikään nainen saa olla Isabellan kanssa. Siinä sitten nainen muuttaa aina isäviikoksi muualle asumaan.
Totta, jos Sofia ei saanut olla samassa huoneistossa samaan aikaan, kun lapsi, niin eihän siitä mitään tule pitemmän päälle.
Yhtäkkiä lapsi saikin olla isän kanssa sovitusti, mutta ilman Sofiaa.
Harkittu teko sekin, no isä valitsi lapsen, hän on valintansa tehnyt, joku toinen olisi ehkä valinnut toisin, eikä suostunut lapsen äidin vaatimuksiin.
Mutta hyvä näin jos kaikki ovat tyytyväisiä, hetken aikaa.........
Sofi ei saanut tavata Isbeä huume kohun takia, ei kukaan äiti anna olla lapsesa jos tietää mikä tausta on naisella.Kyll varmaan saa, tavata uusi naisystävä ensin selvile naisen menneisyys ettei käytä huumeita.
Höpö höpö, kyllä se oli kuule muut instanssit, jotka asian ovat päättäneet, ei Mara.
Mikä on tämä Martinan menneisyys, äidiksi kelpaa hyvin, vaikka pitkä rikosrekisteri, se ei olisi varmaan haitannut Stefun naisystävällä yhtään, mutta tämä huume, eikä Sofiaa ole vielä tuomittu oikeudessa, vai olenko väärässä, onko tuomio jo annettu oikeudessa vai ainoastaan Mara on tuominnut.
Hän tuo iäkkäämmän huippuvarakkaan rouvan.
Onhan vielä Susanna R. jos vaikka Stefu onnistuu koukkaamaan tämän kaunottaren. Onhan sitä jo seurattu...Ottiko Sohvi siitä porot nokkaa?
Stefu näkyy nyt olevan tyttönsä kanssa ja hyvä niin.
Äitinä sanoisin että Stefun elämänmeno pitää muuttua tai päättyy huonosti. Omalla vastuulla. Myöntää ongelmat ja hakea apua tarvittaessa. Hyvä kun on eronnut. Naiset ei ongelman syy eikä ratkaisu.
Toki voivat olla yksi tekijä miksi on päihteisiin turvautunut. Kumpikaan ei helppoja tapauksia. Raha iso vaikutin suhteissa. Ei hyvä.
Kun on itse toipunut voi katsella uutta kumppania. Suosittelen omillaan toimeentulevaa äidillistä naista muusta kuin julkisuuspiireistä.