Vai etsiikö uuden elättäjän ja jatkaa lokkeilua?
Joutuukohan Soffi vihdoinkin töihin?
Anonyymi
25<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Yrittäisit nyt edes pysyä kärryillä. Sofia on aloittanut työt elokuussa. Ei tarvitse elättäjää.
Buaaaaah! Työt 🙈😂😂😂. Siis oikeesti
mitä töitä?????? Kertokaa heti ja tienaako asumis-ym kulut aivan ihan itse 🙈😂😂😂
Millä vuosisadalla elät?
Instasta voit nähdä mitkä firmat Sofialle maksaa palkkaa.
Työt, kuvaako päivät pitkät omaa pärstää, niinkuin teinipissis. Kuva aina samasta kuvakulmasta, miljoonia samanlaisia kuvia.
Kun nyt ei pääse kaukomaille, Kopsaako muiden kuvia niinkuin saara.
Maksan itse kaikki kulut. Oma asunto, auto ja mökki. Vielä ikioma metsätila.
Ei kopsatuista kuvista kukaan maksa. Rahat tulee niistä joissa on firman nimi.
Ei omista kuvista kukaan maksa. Ja joo, somella voi tienata hyvin, katso vaikka Sara sieppiä tai janni hussia.
Onko sulla aamulla ensimmäinen työpäivä, jänskättääkö noin paljo?
En usko että aloittaja on ollut töissä pitkään aikaan, ei ehkä ikinä.
Maksaako seista palkan?
seiska siis
Sofian työ on niin alussa, joten pystyykö vielä maksamaan vuokrat. Pussikeittoa söi viime viikon ja sitten Isabellan kanssa ravintolassa. Taisi tulla taas mahalasku Sofialle. Ei sitä kaverin luona voi loputtomasti olla ja työt on Helsingissä, eli ei voi mennä äidin luo. No luksuksen huonot puolet on tässä, jos ei ole tarpeeksi omaa rahaa edes normaaliin elämiseen.
Sofialla ei ole rahaa edes junalippuun. Onneksi Niko auttaa 👍
Sofia tekee somessa töitä, mutta sitähän nämä tyhmät eivät täällä ymmärrä.
Tyhmät pitävät työnä vain sellaista, että lähdetään aamulla johonkin työpaikkaa.
Voi pyhä yksinkertaisuus! HALOO!
Eletään 2000-lukua, jossa SOME voi olla työpaikka ja työnantaja!
Sofialla on yhteistyökumppanuuksia somessa ja niistä maksetaan hyvin.
Tämän faktan ovat todenneet muutkin julkkikset.
Siinä vaan se ero julkkisten kesken, että harva odottelee huume-ja rahanprahanpesurikoksista tuomiota!
Samaa hoetaan Martinan kohdalla. Kuvaa vaan itseään ja menisi töihin. Some on työ ja näemme vaan pätkän siitä työstä.
Voi olla, että joutuu ja voi olla, että ei joudu.
Siinäpä sitä on teille miettimistä ja pähkäilemistä.
No älä nyt suutu sohva, oot vaan möhlinyt elämäs että kiva kattoo miten tästä uit ulos. Lusikka kauniiseen käteen ja herätys todellisuuteen. Satuprinsessoja ei oo olemas. Ja Barbie-nuket on vaan hetken leluja.
Sofia tekee töitä.
🙈😂😂😂😂🙈
Maailman vanhinta ammattia.
Töitä... jotain idioottimaisia turhakkeita joita kukaan ei tarvi tai saa kaupasta paljon helpommin .
Naurettava kalsaribööna🐵🐵
Miten ihmisille on niin vaikeaa ymmärtää tätä some-duunia? Sieppikin moneen kertaan selittänyt mistä kyse. Firmat siis maksaa siitä että Sofia tai Sara tai muu vaikuttaja mainostaa somessa heidän tuotettaan. Eli kyseessä on mainos. Firma vois laittaa myös esim lehteen mainoksen mutta some on monelle tehokkaampi.