Putkiremontti alkaa rapussamme, mutta

nythän on korona-aalto korkeimmillaan. Kuulumme yli 80 vee riskiryhmään, mutta mitään ilmoitusta ei ole kohdallemme remontin peruutuksesta tullut. Keväällä koronan ollessa meidän riskiryhmien asunnot ohitettiin. Miten on nyt?
Asumme kaupungissa, jossa on paljon koronatartuntoja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soita 116117. Sieltä saat neuvoja jatkoon.

Äänestä
  • Tietysti olisi kohtuullista sanoa aloittajalle mihin numero johtaa.

    Äänestä

No, ei sitä putkiremppaa mihinkään siirretä. Olisi kannattanut hommata väistöasunto ajoissa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

nythän on korona-aalto korkeimmillaan. Kuulumme yli 80 vee riskiryhmään, mutta mitään ilmoitusta ei ole kohdallemme remontin peruutuksesta tullut. Keväällä koronan ollessa meidän riskiryhmien asunnot ohitettiin. Miten on nyt?
Asumme kaupungissa, jossa on paljon koronatartuntoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu