Cameron Sawyer

Venäjäpakotteet viemässä Sawyerin liiketoimet konkurssiin..
879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä bisnes? Lindelöfin huijauksen?

Äänestä

Ei taida tulla outlettia ja hotelleja kantasatamaan. Onneksi on prisma

Äänestä
  • Nyt+aletaan+maksaa+isoa+rahaa+konsultille,+että+löytyisi+jostain+joku+hotelli-investori+kantasatamaan,+vaikka+yksikään+luotettava+investori+ei+ole+vuosikausiin+edes+inahtanut+kantasataman+suuntaan.+Eikä+inahda.Ja+syy+on+yksinkertainen:+viime+vuonna+2019+koko+Kymenlaakson+hotellien+käyttöaste+oli+vain+44+%,+jota+oli+nostamassa+Kouvolan+47,8+%+edes+siedettäväksi.+Tykkimäki+huvipuistoineen+ja+moottoriratoineen+vetää+ilmeisen+mukavasti+asiakkaita+läpi+kesän.Koko+maan+hotellien+käyttöaste+oli+viime+vuonna+keskimäärin+56,1+%.++Kotkassa+ei+haluta+ymmärtää,+että+hotellivieraita+on+oltava+muulloinkin+kuin+yhtenä+meripäiväviikonloppuna.Tämän+vuoden+2020+käyttöasteita+ei+kannata+tuijotella+liikaa,+koska+korona+on+sotkenut+niitä+pahan+kerran.+Oma+kansa+on+matkaillut+kotimaassa,+mutta+sekään+ei+kantasatamaa+kauan+rikastuttaisi.+On+oltava+muutakin+näkemistä+kuin+sellu-+ja+paperitehdas.

    Äänestä

Onkohan Lindelöfi kiinnostunut konsultin hommasta?

Äänestä
  • On! On vaihtanut nimensä Lindegrämiksi jotta voisi aloittaa ns puhtaalta pöydältä.
    On nähty vätystelemässä kantasatamassa kyylänaisen ja Kossun kanssa ja huitovan sinne ja tuonne.

    Äänestä

Omenahotelli Kotkaan tekisi hyvää matkailulle

Äänestä
  • Tuota, tuota - ensin pitäisi olla jokin MOTIIVI mennä Kotkaan, josta sitten alettaisiin tyytyväisinä etsiä sijaa majatalosta.
    Hotelliin pitäisi riittää asiakkaita myös esim. loka-marraskuussa ja tammi-maaliskuussa - kannattava määrä.
    Ei kukaan ole enää aikoihin matkustanut päästäkseen vain omena- tai edes päärynähotelliin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuota, tuota - ensin pitäisi olla jokin MOTIIVI mennä Kotkaan, josta sitten alettaisiin tyytyväisinä etsiä sijaa majatalosta.
    Hotelliin pitäisi riittää asiakkaita myös esim. loka-marraskuussa ja tammi-maaliskuussa - kannattava määrä.
    Ei kukaan ole enää aikoihin matkustanut päästäkseen vain omena- tai edes päärynähotelliin.

    Palkatkaa entinen kaupunginjohtaja Lindelöf Henkka avuksi hotelli bisnekseen .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjäpakotteet viemässä Sawyerin liiketoimet konkurssiin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu